• 2024 04 19

Jégkorong Divízió 1/A világbajnokság - Jobb játék, de vereség Fehéroroszország ellen

Hiába a javulás a sikerhez ez kevés volt

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a magyar jégkorong válogatott a kazahsztáni Divízió 1/A világbajnokságon.

A Fehéroroszország elleni mérkőzésen nagyobb elszántsággal kezdett a magyar válogatott, mint egy nappal korábban Korea ellen. Látszott a szándék, mindent megtettek a mieink a lélektanilag fontos első gól megszerzéséért. Ezúttal a szerencse nem állt a csapat mellé, első támadásából egy peches góllal vette be Vay Ádám kapuját az ellenfél. Megintcsak az első mérkőzésen látott forgatókönyv szeint alakult a játék, hiába támadtunk, hiába alaktottuk ki a helyzeteket nem sikerült bevenni a fehérorosz kaput. A második harmad a beloruszokról és a magyar kapusról szóltak. Záporoztak a lövések a kapunkra, de Vay egy kék vonalról megeresztett bomba kivételével állta a sarat. Nagyrészt neki volt köszönhető, hogy csak eggyel növelte előnyét az ellenfél. A harmadik játékrészben egy kijátszott emberelőny végén eleresztett pókhálószaggató Platt löket megpecsételte a mieink sorsát, már csak a szépítésre jutott erő Galló jóvoltából.

Majoross Gergely, a magyar válogatott megbízott szövetségi kapitánya: "Nagyot léptünk előre, hiszen nagyon jól kezdtük a meccset, egy erősebb ellenféllel szemben tudtunk uralni a játékot. A furcsa gól után sem tértünk le az útról, azt a tervet sikerült megvalósítani, hogy hatvan percig keményen dolgozva az eltervezettek szerint játsszunk, de sajnos azt nem, hogy kritikus helyzetekben betaláljunk. A kettős hátrányból kapott találat nehézzé tette a sorsunkat, de az pozitív, hogy akkor sem álltunk meg, lőttünk egy gólt, és próbálkoztunk tovább tisztességgel. Úgy, hogy nem tudtunk többet lőni, ebben a meccsben ennyi volt. A góllövésben kell előrelépnünk, több olyan helyzetet kell kialakítani, amiből lehet valamilyen lehetőség, forgalom van a kapu előtt, érkezünk a kipattanókra, és csúnya gólokat szerzünk.”

Jégkorong Divízió 1/A világbajnokság, Kazahsztán:

Fehéroroszország - Magyarország 3-1 (1-0, 1-0, 1-1) a magyar gól szezője Galló 55'