• 2020 07 13

Asztalitenisz vb - Elkészült a sorsolás

Vasárnap a selejtezőkkel elkezdődnek a küzdelmek

Felemás sorsolás, eltérő remények

A selejtezős magyarok vasárnapi programja:
férfi egyes:

13. csoport: András Csaba, Robin Devos (belga), Zaid Abo Jaman (jordániai)
András-Jaman 11.30
András-Devos 16.15

19. csoport: Juhász Patrik, Martin Allegro (belga), Duc Tuan Nguyen (vietnami)
Juhász-Nhuyen 12.15
Juhász-Allegro 17.00

23. csoport: Majoros Bence, Matteo Mutti (olasz), Ravil Ahmedov (türkmén)
Majoros-Ahmedov 17.00

28. csoport: Ecseki Nándor, Javen Choong (malajziai), Avo Mumdzsoglian (libanoni)
Ecseki-Mumdzsoglian 17.00

41. csoport: Lakatos Tamás, Akhilen Yogarajah (mauritiusi), Hriszto Hrisztonov (ciprusi)
Lakatos-Hrisztonov 17.45

42. csoport: Szudi Ádám, Cecilio Correa (venezuelai), Kreshnik Mahmuti (koszovói)
Szudi-Mahmuti 17.45

A csoportgyőztesek jutnak a 128-as főtáblára.

női egyes:

45. csoport: Fehér Orsolya, Melissa Tapper (ausztrál), Christine Kamenan (elefántcsontparti)
Fehér-Kamenan 13.00

46. csoport: Bálint Bernadett, Celine Reust (svájci), Rozalina Hadzsijeva (üzbég)
Bálint-Hadzsijeva 18.30

47. csoport: Hartbrich Leonie, Masid Asztari (iráni), Alisa Khalid (skót)
Hartbrich-Khalid 13.00

A csoportgyőztesek jutnak a főtáblára, a másodikak közül négy szerencsés vesztes is a 128 közé kerül, ahol egyelőre három magyar szereplése biztos. Kiemeltként Póta Georgina, Pergel Szandra és Madarász Dóra is selejtezős ellenféllel kezd majd, a 2. fordulóban azonban már nehéz ellenfél várhat rájuk. A 27.-ként rangsorolt Póta a 64 között a kínai származású, luxemburgi színekben versenyző Ni Xia Liannal kerülhet szembe. Pergelnek (47. kiemelt) a japán Kato Miju (18.), Madarásznak (53.) pedig az ugyancsak kínai származású, holland Li Jie (22.) lehet az ellenfele a 2. fordulóban, ha sikerrel veszi a keddi nyitókört. 

férfi páros:

1. forduló:
András Csaba, Juhász Patrik - Lars Posch, Lionel Weber (svájci) 10.00
A Lakatos Tamás, Majoros Bence kettős erőnyerő.

A selejtező második fordulójának győztesei jutnak a 64-es főtáblára, ahol Ecseki Nándor, Szudi Ádám párosát az előkelő ötödik helyen emelték ki, rájuk brazil vetélytárs várhat a 32 között Eric Jouti és Gustavo Tsuboi (17.) személyében.. 

női páros:

Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz - Koi Zsuj-hszüan, Vong Hszin-zsu (szingapúri) 15.45

Az egykörös selejtező győztesei jutnak a 64-es főtáblára. Itt kiemelt Póta Georgina a svéd Matilda Ekholm oldalán, valamint a Pergel, Madarász kettős. Amennyiben legyőzik selejtezős riválisukat, Pótáék (10.) a Li Jie, Li Qian holland, lengyel (24.) duóval találkozhatnak a 32 között, míg Pergelékre (13.) a francia Pauline Chasselin és Laura Gasnier (31.) várhat.

vegyes páros:

1. forduló:
Majoros Bence, Bálint Bernadett - Luka Matkovic, Belma Busatlic (bosnyák) 10.00

A selejtező második fordulójának győztesei jutnak a 64-es főtáblára, de a Szudi, Pergel és az Ecseki, Madarász kettős már tagja a mezőnynek kiemeltként. Előbbi kettős 13. a kiemelési rangsorban, selejtezőből érkező ellenfél után a 2. fordulóban az amerikai színeket képviselő Kanak Jha és Yue Wu (17.) lehet az ellenfelük, Ecsekire és Madarászra (30.) pedig - ha nem történik meglepetés - a lehető legnehezebb rivális, az első helyen kiemelt hongkongi Vong Csun-ting, Tu Hoj-kem duó várhat.

Mindhárom páros számban hétfőn rajtolnak a főtáblás küzdelmek, egyesben pedig kedden kezdődik a kieséses szakasz.
Vasárnap a selejtezőkkel kezdődik a Hungexpón sorra kerülő vb.