• 2024 05 01

Tizedik hely a triatlon vb-sorozatban

Remek kezdés a vegyesváltótól

A magyar vegyes váltó a 10. helyen végzett a triatlonosok világbajnoki sorozatának szombati nyitóversenyén.

Abu-Dhabiban a Bicsák Bence, Faldum Gábor, Kovács Zsófia, Vanek Margit alkotta négyes 1:25:48 óra alatt teljesítette a fejenként 300 méter úszásból, 7,74 kilométer kerékpározásból és 1,5 km futásból álló távot. A versenyen 22 csapat indult, a magyar kvartett a 10. lett, másfél perccel lemaradva a győztes ausztrálok mögött.

A 2020-as tokiói olimpián bemutatkozó versenyszámban, három viadal lesz a vb-sorozatban, az utolsó, hamburgi egyben világbajnokság is.

Pénteken az egyéni küzdelmeket rendezték az Egyesült Arab Emirátusokban, ahol Bicsák Bence 17., Faldum Gábor 35. lett. A hölgyeknél Kovács Zsófia a 36., míg Vanek Margit a 49. helyen futott be.
A vb-sorozat egyéni küzdelme hét állomásból áll - a következő verseny április végén Bermudán lesz -, s a szériát az augusztus végi, lausanne-i döntő zárja le.