• 2024 04 26

Téli Universiade - Csehország is legyőzte a magyar válogatottat

Nagyarányú vereség egy nagyon erős ellenféllel szemben

Harmadik mérkőzésén második vereségét szenvedte el a magyar egyetemi jégkorong-válogatott a Téli Universiadén.

Ezúttal Csehország volt az ellenfél, tehát - az amerikaiak után - ismét egy nagyon erős, A csoportos jégkorongnemzet ellen kellet helytállni a mieinknek.

A mérkőzés magyar támadásokkal kezdődött, helyzetek is adódtak, ám ezek kimaradtak. Cseh oldalon a helyzetkihasználással viszont nem volt gond, míg a magyarok büntetőből sem tudták bevenni a cseh kaput, ellenfelünk kétszer is eredményes volt az első harmadban. A folytatásban sem változott a helyzet, mezőnyben ugyan nem volt akkora különbség a két capat között, mint a mieink amerikaiak elleni meccsén, azonban a kapu előtt döntő különbség mutatkozott. A harmad végére ötre nőtt a magyar csapat hátránya. Fegyelmezett volt a védekezés, hiszen az egész mérkőzés alatt egyszer sem ült a büntetőpadon magyar játékos, ám nem volt elég hatékony a pontosan játszó ellenféllel szemben. A záróharmadban még két gólt szereztek a csehek, amivel 7-0 lett a vége.

Következő mérkőzésen a torna favoritja, a házigazda orosz csapat lesz mieink ellenfele két nep múlva.