• 2024 03 28

Téli Universiade - Kikapott a jégkorong-válogatott az amerikaiaktól

Nem voltunk egy súlycsoportban

A magyar válogatott az Egyesült Államok csapatával mérkőzött a Krasznojarszkban zajló Téli Universiade jégkorong tornájának második csoportmérkőzésén.

A tengerentúliak már a mérkőzés elején egyértelművé tették az erőviszonyokat már a 10. másodpercben vezetéshez jutottak, és a harmad végére kialakult 20-4-es kapuralövési arányt produkálva 4-0-ra elhúztak. A folytatásban kiegyenlítettebb volt a játék, de az amerikaiak tovább tudták növelni előnyüket. A záró harmadban sem változott a játék képe, két gyors góllal kezdett az ellenfél, később a mieink szépíteni tudtak, ám a mérkőzés így is amerikai góllal és 8-1-es eredménnyel zárult. A kapuralövési arány 55-15 volt, oda.

Téli Universiade, Krasznojarszk, jégkorong, csoportkör, 2. mérkőzés:

Egyesült Államok - Magyarország 8-1 (4-0, 1-0, 3-1) a magyar gól szezője: Bálint Tamás 49'