• 2024 03 29

Női asztalitenisz ETTU Kupa - Elődöntős a Budaörs

Magabiztosan nyerték a magyar hölgyek a negyeddöntő visszavágóját

Az SH-ITB Budaörsi 2i SC 3-2 aranyú hazai győzelme birtokában utazott az orosz Kazan otthonába, hogy kiharcolja az elődöntőbe jutást az ETTU Kupában.

Az első párban Fazekas Mária azzal a Szaveljevával találkozott, aki mindkét mérkőzését megnyerte a budaörsi "odavágón", és az orosz ott folytatta, ahol két hete abbahagyta. Sima 3-0-al vezetést szerzett a házigazdáknak. Pergel Szandra a második meccsen nem engedett egy játszmár sem Blazko-nak, nemhogy kettőt, mint Budaörsön. A mérkőzés és a játszmaarány is egyenlő két összecsapás után.

A folytatásban Lovas Petra ismét legyőzte Ohotnyikovát, könnyebben, mint hazai asztalon, ezzel 2-1 ide. A negyedik meccsen pedig eldőlt a párharc, amikor is Pergel visszavágott Szavaljevának Fazekas legyőzéséért.

Két teljesen ellentétes csapatmeccset látott, aki mindkét összecsapást figyelemmel kísérte. Míg Budaörsön a két csapat első összecsapásán ötből négy párharc 3-2-vel ért véget, a visszavágón mindenki 0-ra nyert!

A nagyaszrű győzelemmel a Budaörs történetében először szerepelhet az ETTU Kupa elődöntőjében!!