• 2019 12 06

Eredménymaraton 12

A szombat legfontosabb eredményei egy helyen

Kézilabda Bajnokok Ligája győzelmektől az OTP Bank Liga eredményiig. Minden, ami szombaton történt.

Labdarúgás, OTP Bank Liga, 20. forduló: 

Budapest Honvéd-Puskás Akadémia FC 2-1
Paksi FC-Szombathelyi Haladás 1-1
Mezőkövesd Zsóry FC-MTK Budapest 2-3
MOL Vidi FC-Diósgyőri VTK 1-2
Kisvárda Master Good-Debreceni VSC 3-0
Újpest FC-Ferencváros 1-1

Kézilabda: férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 11. forduló, A csoport:
Telekom Veszprém-Barcelona (spanyol) 29-26 (15-15)
a Veszprém gólszerzői: Mahé, Nenadic, Tönnesen, Manaszkov 4-4, Mackovsek, Lékai 3-3, Ilic, Nagy L. 2-2, Nilsson, Marguc, Strlek 1-1

Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 3. forduló:
Krim Mercator Ljubljana (szlovén) - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-25 (10-10)
a Ferencváros gólszerzői: Klujber 9, Háfra 5, Kovacsics 4, Pena 3, Márton 2, Lukács, Schatzl 1-1

Győri Audi ETO KC-Vipers Kristiansand (norvég) 33-29 (19-14)
a Győr gólszerzői: Hansen 8, Brattset 7, Görbicz 6, Groot 4, Pintea, Tomori 2-2, Oftedal, Kristiansen, Puhalák, Bódi 1-1

férfi EHF Kupa, csoportkör, 1. forduló, A csoport:
BM Logrono La Rioja (spanyol)-Balatonfüredi KSE 29-24 (14-9)
a Balatonfüred gólszerzői: Szöllősi 8, Topic 6, Máthé 4, Szemenyov 3, Ferreira 2, Déber 1

Férfi NB I: Mezőkövesdi KC - Csurgói KK 21-36 (9-19), Ferencvárosi TC - Sport36-Komló 30-20 (17-10), Vecsési SE-Ceglédi KKSE 24-25 (13-14) HE-DO B. Braun Gyöngyös - Dabasi KC VSE 28-27 (11-13)

Női Magyar Kupa, negyeddöntő:
Érd HC-Kisvárda Master Good SE 29-21 (11-7) 
A párharcokat a kiírás értelmében egyetlen mérkőzés dönti el.

Jégkorong, férfi Négy Nemzet Tornája: Olaszország-Magyarország 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

Női Négy Nemzet Tornája: Magyarország-Norvégia 2-1

Asztalitenisz, női ETTU Kupa, negyeddöntő, visszavágó:
TTC Kazany (orosz) - SH-ITB Budaörsi 2i SC 1-3
Antonyina Szaveljeva-Fazekas Mária 3-0 (8, 8, 11) 
Anna Blazko-Pergel Szandra 0-3 (-10, -8, -9) 
Jekatyerina Ohotnyikova-Lovas Petra 0-3 (-9, -5, -8)  
Szaveljeva-Pergel 0-3 (-7, -3, -10) 
Továbbjutott: a Budaörs, kettős győzelemmel, 6-3-as összesítéssel.

Tenisz, ATP-torna Szófia: elődöntő:
Fucsovics Márton-Matteo Berrettini (olasz) 5:7, 7:5, 6:3

Női Federation Kupa, euro-afrikai zóna I-es csoport, 3. helyért:
Magyarország-Horvátország 2-0
Nagy Adrienn-Tena Lukas 6:3, 4:6, 6:4
Jani Réka-Jana Fett 3:6, 5:2-nél Fett feladta

Kosárlabda, férfi NB I: Kaposvári KK-Atomerőmű SE 88-77 (19-20, 19-19, 26-19, 24-19)
Szolnoki Olaj KK-Zalakerámia ZTE KK 85-79 (17-22, 18-26, 22-17, 28-14)
Egis Körmend - JP Auto-JKSE 90-72 (19-15, 25-23, 25-19, 21-15)
Pécsi VSK-VEOLIA - Serco-TF-BP 76-77 (29-16, 15-24, 15-12, 17-25)
Sopron KC - KTE-Duna Aszfalt 72-73 (28-19, 19-21, 10-16, 15-17)

Női NB I: NKE-Csata - Vasas Akadémia 73-78 (18-19, 9-20, 15-13, 21-11, 10-15) - hosszabbítás után
PEAC-Pécs - ELTE BEAC Újbuda 101-46 (34-18, 17-9, 34-9, 16-10)

Aluinvent DVTK-CMB CARGO UNI Győr 87-78 (23-15, 17-16, 12-30, 24-15, 11-2) - hosszabbítás után

MTK-Budapest - Sopron Basket 64-83 (19-27, 17-25, 10-14, 18-17)
Atomerőmű KSC Szekszárd-ZTE Női Kosárlabda Klub 64-58 (15-11, 17-15, 18-21, 14-11)    
     

Röplabda, Női Extraliga, alapszakasz:
Vasas Óbuda-Fatum Nyíregyháza 2-3 (22, 21, -20, -18, -10)
Swietelsky-Békéscsabai RSE - Jászberény VT 3-1 (17, -22, 17, 18)
Hungast-Haladás - UTE 1-3 (-21, -16, 19, -13)

Férfi Extraliga, alapszakasz: 
DEAC - MAFC-BME 1-3 (21, -14, -17, -17)

Vívás: Budai Dorina hatodik lett a női párbajtőrözők barcelonai világkupa-versenyén.

Rövidpályás gyorskorcsolya: Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert szombaton az 500 méteres versenyben a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának torinói záróállomásán. Az olimpiai és Európa-bajnok magyar férfi váltó lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának összetett győztese. 

Vízilabda, E.ON férfi ob I, alapszakasz, 12. forduló:
A csoport:
PVSK-Mecsek Füszért - AVUS Szombathely 18-7 (6-1, 4-1, 4-2, 4-3)
BVSC-Zugló - FTC-Telekom Waterpolo 6-11 (1-3, 2-2, 2-2, 1-4)
KSI - Metalcom Szentes 7-10 (2-5, 2-3, 2-1, 1-1)
RacioNet-Honvéd - ZF-Eger 8-10 (3-2, 1-1, 2-5, 2-2)

B csoport:
A-Híd OSC Újbuda - Szolnoki Dózsa 8-7 (3-0, 3-3, 2-2, 0-2)
PannErgy-Miskolci VLC -Debreceni VSE 12-8 (4-3, 4-2, 3-2, 1-1)
VasasPlaket - Kaposvári VK 12-15 (3-3, 6-4, 1-4, 2-4)
UVSE-Tatabánya 8-7 (2-3, 3-2, 1-1, 2-1)

Ökölvívás, Bocskai Emlékverseny, a döntők eredményei:

nők:
----
51 kg: Szvetlana Szolujanova (orosz)-Chloe Watson (angol) 4-1
57 kg: Karris Artingstall (angol)-Ljudmilla Voroncova (orosz) 5-0
60 kg: Anansztaszija Beljakova (orosz)-Erika Dayana (argentin) 4-1
69 kg: Csen Nien-csin (tajvani)-Jaroszlava Jakusina (orosz) 3-2
75 kg: Okszana Trafimova (orosz)-Georgia O'Connor (angol) 3-2
férfiak:
--------
52 kg (A): Szaken Biboszinov (kazah)-Ihor Szopinszki (ukrán) 3-2
52 kg (B): BERNÁTH ATTILA-Otukie Rajab (botswanai) 5-0
56 kg: Samuel Kistohurry (francia)-Orazbek Aszikulov (kazah) 5-0
60 kg: Serik Temirzsanov (kazah)-Juntrong Rujakran (thaiföldi) 5-0
64 kg (A): Pavel Fjodorov (orosz)-Olekszandr Melenyuk (ukrán) 5-0
64 kg (B): Matusz Polski (lengyel)-Moszlem Mahszudimalamiri (iráni) 4-1
69 kg: Andrej Zamkovoj (orosz)-Miroslav Kapuler (izraeli) mérkőzés nélkül
75 kg (A): Kulahmet Turszinbaj (kazah)-Bartosz Golebiewski (lengyel) 5-0
75 kg (B): CSERVENKA RÓBERT-HARCSA ZOLTÁN 4-1
81 kg (A): Pavel Sziljagin (orosz)-Umar Dzambekov (osztrák) 4-1
81 kg (B): Artjom Kasparian (holland)-Delijaj Ardit (koszovói) döntő fölény a 2. menetben
91 kg: Szerhij Horszkov (ukrán)-Lewis Williams (angol) 5-0
+91 kg: Marko Milun (horvát)-Andrij Horodecki (ukrán) 4-1