• 2024 04 26

Izgalmas végjátékban győztek a magyarok Szlovákia ellen

Háromgólos előny egyre olvadt a végén

A franciaországi négyestorna középső mérkőzésén a mieink ellenfele Szlovákia volt.

Az áprilisi vb-rivális északi szomszédok hidegzuhanyként élték meg Pintér Hanna gólját 1.10-nél, a mieinknek viszont megadta az alapot a nyugodt folytatáshoz a gyors előny. Az emberelőnykihasználás az első mérkőzéshez hasonlóan továbbra sem ment, ám ezen a meccsen ment az 5 az 5 elleni játék. Pontban a mérkőzés felénél Nooren, majd nem sokkal a második harmad vége előtt Dabasi volt eredményes teljes létszámnál. Könnyű végjátékot sejtetett a két harmad utáni 3-0, de nem így lett. Az utolsó négy percbe fordulva a szlovákok szépíteni tudtak, Cupkova passzát Hlinkova váltotta gólra. Majd egy perc múlva előbbi tettét megismételte a két játékos, izgalmassá téve a mérkőzés végét. Olyannyira, hogy az utolsó 13 másodpercet 6 a 4-re támadhatták a szlovákok, ám a mieink kibírták a dudaszóig.

Jégkorong Női Négy Nemzet Torna, Epinal, Franciaország:

Magyarország - Szlovákia 3-2 (1-0, 2-0, 0-2) a magyar gólok szerzői: Pintér 2', Nooren 31', Dabasi 39'