• 2019 12 06

Eredménymaraton 11

A hétvége legfontosabb eredményei egy helyen

Bajnokságtól-bajnokságig...

Labdarúgás: OTP Bank Liga, 19. forduló:

MTK Budapest-Paksi FC 1-2
Debreceni VSC-Újpest FC 0-0
MOL Vidi FC-Puskás Akadémia 0-3
Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1
Szombathelyi Haladás-Kisvárda Master Good 0-1
Ferencváros-Budapest Honvéd 1-0

A tabella:
1. Ferencváros 19 13 3 3 37-15 42 pont
2. MOL Vidi FC 19 10 4 5 30-19 34
3. Debreceni VSC 19 8 7 4 25-19 31
4. Budapest Honvéd 19 8 5 6 21-16 29
5. Újpest FC 19 7 8 4 21-14 29
6. MTK Budapest 19 8 3 8 28-27 27
7. Mezőkövesd Zsóry FC 19 6 7 6 26-24 25
8. Paksi FC 19 6 7 6 24-26 25
9. Puskás Akadémia 19 7 3 9 24-24 24
10. Kisvárda Master Good 19 5 4 10 17-35 19
11. Diósgyőri VTK 19 4 6 9 19-30 18
12. Szombathelyi Haladás 19 2 3 14 13-36 9

Merkantil Bank Liga NB II, 22. forduló:
Gyirmót FC Győr-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 4-0 (0-0)
Soroksár SC-Vác FC 3-0 (1-0)
Kazincbarcika-Duna Aszfalt Tiszakécske 5-0 (3-0)
Credobus Mosonmagyaróvár-Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-0)
Budaörs-Nyíregyháza Spartacus FC 3-2 (2-1)
Ceglédi VSE-Békéscsaba 1912 Előre 0-4 (0-3)
BSS Monor-Aqvital FC Csákvár 2-2 (1-2)
Vasas FC-BFC Siófok 0-2 (0-1)
Dorogi FC-Budafoki MTE 2-1 (1-1)

Zalaegerszeg-WKW ETO FC Győr 1-1-es állásnál, a pálya alkalmatlansága miatt az 51. percben félbeszakadt

Kézilabda, Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. forduló, 2. csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 32-32 (16-15)
gólszerzők: Klujber 7, Háfra 6, Mészáros 5, Pena 4, Klivinyi, Lukács 3-3, Schatzl, Márton 2-2, illetve Groot 8, Oftedal, Kristiansen, Hansen 5-5, Knedlikova, Bódi 2-2, Pintea, Puhalák, Tomori, Görbicz, Brattset 1-1

Női EHF Kupa, csoportkör, 5. forduló, B. csoport: Herning-Ikast (dán) - Siófok KC 22-34 (8-20)
a Siófok gólszerzői: Nze Minko 8, González Álvarez 6, Aoustin 5, Elghaoui, Böhme 4-4, Kobetic 3, Perianu, Jezic 2-2

Női NB I: Dunaújvárosi Kohász KA - GVM Europe-Vác 35-29 (21-14)
Moyra-Budaörs - EUbility Group-Békéscsaba 25-35 (11-14)

Érd HC-Eszterházy SC 35-21 (20-9)

Férfi NB I: CYEB Budakalász - MOL-Pick Szeged 28-33 (14-21)
Csurgói KK-Telekom Veszprém 24-31 (11-15)
DVTK-Eger - Ferencvárosi TC 26-24 (13-11)
Balatonfüredi KSE-Grundfos Tatabánya KC 26-30 (11-17)

Dabasi KC VSE-Vecsési SE 33-19 (18-10)

Jégkorong, EBEL: Fehérvár AV19-EC Red Bull Salzburg (osztrák) 6-3 (0-1, 1-1, 5-1)
a Fehérvár gólszerzői: Erdély (26., 60.), Caruso (42.), Meland (43.), Stipsicz (49.), Hári (56.)

Tipsport (Szlovák) Liga: 

HC Nové Zámky (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)
MAC Újbuda-HK Zilina (szlovák) 5-2 (2-0, 2-0, 1-2)

Erste Liga: alsóház: Dunaújvárosi Acélbikák - Schiller-Vasas HC 4-3 (0-1, 3-1, 1-1)

felsőház:
FTC-Telekom - SC Csíkszereda (román) 5-2 (3-1, 1-1, 1-0)
Debreceni EAC-Corona Brasov (román) 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)

 

Tenisz, Davis Kupa-selejtező, Frankfurt:
Németország-Magyarország 5-0 
Philipp Kohlschreiber-Szintai Dávid 6:7 (5-7), 6:3, 10-5 - döntő rövidítés
Alexander Zverev-Borsos Gábor 6:3, 6:4
Jan-Lennard Struff, Tim Pütz-Nagy Péter, Borsos Gábor 6:2, 6:3
Philipp Kohlschreiber-Piros Zsombor 6:7 (6-8), 7:5, 6:4
Alexander Zverev-Nagy Péter 6:2, 6:2

Rövidpályás gyorskorcsolya: A magyar vegyesváltó ezüst-, az olimpiai és Európa-bajnok férfi pedig bronzérmes lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók vasárnap befejeződött drezdai világkupaversenyén. Liu Shaolin Sándor 1000 méteren ötödik helyen végzett.

Vívás: A negyedik helyen végzett a magyar férfi kardcsapat a vívók világkupa-sorozatának varsói állomásán.

Asztalitenisz, Európa TOP 16, nyolcaddöntő:
Póta Georgina-Ni Xia Lian (luxemburgi, 10.) 4-0 (2, 9, 6, 7)

negyeddöntő:
Natalia Partyka (lengyel, 15.)-Póta Georgina (7.) 4-1 (7, 9, 6, -6, 11)

Birkózás, szabadfogású Francia Nagydíj: 92 kg: 1. Veréb István, 3. Tóth Bendegúz, 120 kg: 2. Nagy Mihály. 57 kg: 3. Farkas Rajmund

Tollaslabda, országos bajnokság, győztesek:

Férfi egyes: Krausz Gergely (Multi Alarm SE), Férfi páros: Krausz Gergely, Gradwohl Dániel (Multi Alarm SE), női egyéni: Sándorházi Vivien (UTSE), női páros: Bukoviczki Nikoletta és Gonda Daniella (Multi Alarm SE), vegyes páros: Sándorházi Vivien (UTSE), Horváth Kristóf (Vízművek) 

Gyorskorcsolya összetett ob, férfiak:
1. Dieterle Fábián (TTKE) 163,474 pont
2. Bejczi Botond (SST) 166,317
3. Dékány Bence (SZKE) 170,136
nők:
1. Nagy Alexandra (TDKE) 188,517 pont
2. Rigó Nikolett (TDKE) 191,419
3. Bíró Hanna (TTKE) 194,249

Sportlövő, országos bajnokság: 

férfi légpisztoly:
1. Tátrai Miklós (BHSE) 236,4 kör
2. Antal Balázs (UTE) 236,0
3. Papp László (ZLK) 214,9

női légpisztoly:
1. Egri Viktória (KSI SE) 238,0 kör
2. Dávid Krisztina (BHSE) 236,4
3. Csonka Zsófia (PSNZR) 216,2

légpisztoly, vegyescsapat:
1. BHSE B (Tátrai Miklós, Sike Renáta) 482,0 kör
2. BHSE A (Nagy László, Dávid Krisztina) 473,0
3. PSNZR (Botlik Péter, Csonka Zsófia) 404,4

Kosárlabda, férfi NB I: 

Atomerőmű SE-Szolnoki Olaj KK 63-76 (18-14, 15-23, 15-18, 15-21)
JP Auto - JKSE - Pécsi VSK-VEOLIA 95-94 (18-16, 25-26, 21-23, 31-29)
Kaposvári KK-Sopron KC 90-67 (26-14, 19-19, 24-15, 21-19)
Serco-TF-BP - Alba Fehérvár 78-102 (15-34, 27-19, 16-24, 20-25)

Női NB I: Vasas Akadémia - PEAC-Pécs 62-83 (13-21, 11-21, 16-16, 22-25)
CMB CARGO UNI Győr-VBW CEKK Cegléd 91-86 (15-21, 32-16, 21-28, 23-21)
ZTE Női Kosárlabda Klub - MTK-Budapest 80-45 (17-4, 22-12, 23-12, 18-17)
ELTE BEAC Újbuda - NKE-Csata 51-67 (10-23, 10-26, 9-7, 22-11)

Sopron Basket-Atomerőmű KSC Szekszárd 82-48 (20-14, 17-4, 23-19, 22-11)
PINKK-Pécsi 424 - Aluinvent DVTK 77-104 (15-26, 24-25, 16-30, 22-23)

Vízilabda, E.ON férfi ob I, alapszakasz, 11. forduló:
A csoport:
RacioNet-Honvéd - PVSK-Mecsek Fűszért 10-9 (1-2, 4-1, 3-3, 2-3)
ZF-Eger - AVUS Szombathely 14-8 (3-1, 4-3, 3-2, 4-2)
FTC-Telekom Waterpolo - Metalcom Szentes 16-5 (3-1, 5-1, 4-1, 4-2)
KSI - BVSC-Zugló 5-12 (2-3, 1-4, 0-3, 2-2)

B csoport:
A-Híd OSC Újbuda - UVSE 12-3 (3-1, 5-1, 1-0, 3-1)
Debreceni VSE-Kaposvári VK 13-11 (5-2, 6-2, 0-2, 2-5)
PannErgy-Miskolci VLC - VasasPlaket 11-10 (3-2, 5-3, 0-2, 3-3)
Szolnoki Dózsa-Tatabánya 9-4 (2-1, 3-2, 1-1, 3-0)

Röplabda, férfi Extraliga: 

MAFC-BME - LV Sport Pénzügyőr SE 0-3 (-19, -18, -13)
Kecskeméti RC-DEAC 3-0 (18, 21, 20)

Női Extraliga: UTE-Vasas Óbuda 0-3 (-14, -19, -19)