• 2024 04 19

Láng Júlia hetedik a rövidprogram után, a curlingesek még versenyben

Az alpesi sízők egy kevésbé sikeres napon vannak túl

A női műkorcsolyázók szerdai rövidprogramja után Láng Júlia hetedik helyen áll a Szarajevóban zajló téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF), a curling válogatott még versenyben van az elődöntőért, az alpesi sízők egy kevésbé sikres napon vannak túl Szarajevóban.

Alpesi síben a női óriás-műlesiklást rendezték, melyben Hozmann Szonja, 39., míg Majtényi Hanna 43. lett, Tóth Zita pedig az első futamban kiesett.
A Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta vegyes curlingcsapat kikapott az éllovas britektől 7-2-ra, de csoportjában így is második holtversenyben. Este jöhet a csehe elleni meccs.

A téli EYOF-okon Magyarország eddig 17 érmet nyert, köztük nyolc aranyat. Szarajevóban eddig két rövidpályás gyorskorcsolyázó állhatott dobogóra: Talabos Attila 1500 méteren diadalmaskodott, míg Bontovics Balázs 500 méteren harmadikként zárt.