• 2024 04 24

Márton Anita ötödik lett Dohában

Küzdelmes versenyzéssel nem maradt el sokkal a dobogótól a magyar világbajnok

Halász Bence tegnapi bronzérme után a mai napon a sportág egyetlen magyar világbajnoka, Márton Anita lépett dobókörbe a dohai atlétikai világbajnokság női súlylökő versenyében.

A magyar atléta idén elérte már a tizenkilenc métert, ám sejteni lehetett a világbajnoki döntő előtt, hogy az éremhez ezt túl kell majd szárnyalni. A kínai Gong bombaformában érkezett, és a mezőnyből többen is ebben a szezonban javítottak egyéni csúcsot. Márton Anita ezzel szemben sérüléséből felépülve igyekszik visszanyerni régi formáját. Ezzel együtt a 18.75 kezdésnek nem volt rossz, a harmadik helyen zárta az első kört a magyar hölgy. A továbbiakban azonban elkapkodott, egyre rövidebbre sikerült dobások következtek, és visszacsúszott a hetedik helyre. Az utolsó dobására aztán összerakta a mozgását és 18.86-os kísérletével végül ötödik lett a versenyben. A kínai Gong magabiztosan versenyzve szerezte meg az aranyérmet, minden érvényes kísérlete 19 méter feletti volt, ma este nem lehetett megverni. A három dobogós került 19 méter fölé.