• 2024 04 26

Fucsovics a nyolcaddöntőben búcsúzott a bécsi tenisztornán

A döntő játszmában feladta a mérkőzést a magyar teniszező

Remek színvonalú mérkőzést játszott Fucsovics Márton a top10-es orosz Karen Hacsanovval a bécsi tenisztorna nyolcaddöntőjében

Erste Bank Open ATP 500 teniszverseny Bécs, Ausztria, nyolcaddöntő:

Karel Hacsanov (orosz, 9. ) - Fucsovics Márton (67.) 6-3, 4-6, 4-1-nél Fucsovics feladta

Két nullára megnyert adogatójátékkal vezették fel a mérkőzést a felek majd két break következett, amit az orosz megfejelt mégeggyel, így nyerte az első játszmát. Fucsovics kezdte az adogatást a második szettben és az első kettő megnyerése után Hacsanovét is elnyerte és így egyenlíteni tudott. A döntő játszmában, már több mint két és negyed óra játék után az izomsérüléséből épphogy felépült magyar ekészült erejével és 4-1-es Hacsanov-vezetésnél feladta a mérkőzést. Ezzel a tavaly ugyanitt negyeddöntőig jutó Fucsovics búcsúzott a versenytől.