• 2024 04 26

Filutás Viktor országos csúccsal 17. a pályakerékpáros Eb-n

Szalotay Sándor nem jutott a legjobb 12 közé keirinben.

Filutás Viktor országos csúccsal 17. helyen zárt az egyéni üldözéses versenyszámban a hollandiai Apeldoornban zajló pályakerékpáros Európa-bajnokságon szombaton.

Filutás a selejtezőben tekert 4:26.645 perces időt, amivel saját korábbi rekordját döntötte meg (4:33:610). Rajthoz állt a pontversenyben is, ott 15. lett.
A hölgyek között Borissza Johanna Kitti a pontversenyben volt érdekelt szombaton, és 18. lett a 21 résztvevő közül.
Férfi keirinben - amelyben motoros felvezetéssel érik el a versenyzők az utolsó köröket, és sprinttel döntik el a helyezéseket - Szalontay Sándor az első körben ötödik lett hétfős futamában, a vigaszágon pedig harmadikkként zárt az öt versenyzőt felvonultató futamban, így nem jutott a legjobb 12 közé.