• 2024 04 24

Stollár győzött Melbourne-ben, Fucsovics kikapott Sydneyben

Ott messze délen...

Megnyerte első mérkőzését a melbourne-i Australian Open selejtezőjében Stollár Fanny.

A világranglista 124. helyén álló Stollár Fanny három játszmában győzte le a kínai Csang Ju-hszüant az Australian Open selejtezőjének első körében. A magyar teniszezőnő így már csak két győzelemnyira van a főtáblától, amelynek Babos Tímea alanyi jogon tagja.

Akárcsak Fucsovics Márton, aki mostantól már koncentrálhat az idény első Grand Slamjére, miután Sydneyben kiesett a ausztrál John Millman ellen. A nyolcaddöntőben a magyar teniszező az első szettben rögtön elvesztette két adogatását és utána hiába brékelt, így is kikapott 6:3-ra. A folytatásban Millman rögtön brékelt, és ezzel a szett és meccsgyőzelmet is behúzta, ugyanis innentől mindenki hozta a saját adogatását, így 6:4-re nyert az ausztrál. Fucsovics akárcsak Dohában, úgy Sydneyben is egy nyert mérkőzés után búcsúzott, így most már készülhet Melbourne-re.

Eredmények:

Australian open, női egyes, selejtező, negyeddöntő: Stollár Fanny (magyar)–Csang Ju-hszüan (kínai) 4:6, 6:4, 6:4

Sydney, férfi egyes, nyolcaddöntő: John Millman (ausztrál 38.)–Fucsovics Márton (magyar, 35.) 6:3, 6:4