• 2020 03 28

Eredménymaraton 10

A hétvége összes eredménye egy helyen

Kézilabda BL, vízilabda Euroliga és az összes hazai bajnokság eredményei.

Kézilabda, női Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. forduló, 2. csoport:
Győri Audi ETO KC-CSM Bucuresti (román) 36-27 (22-15)
a Győr gólszerzői: Pintea 9, Knedlikova, Fodor, Groot 5-5, Oftedal, Kristiansen 3-3, Hansen, Tomori 2-2, Afentáler, Brattset 1-1

Thüringer HC (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 32-35 (19-19)
a Ferencváros gólszerzői: Pena 14, Márton, Klujber 5-5, Kovacsics 3, Schatzl, Klivinyi, Lukács, Háfra 2-2

női EHF Kupa, csoportkör, 4. forduló, B csoport:
IK Sävehof (svéd)-Siófok KC 24-30 (13-14)
a Siófok gólszerzői: Kobetic 10, Nze Minko 5, Jezic 5, González Álvarez 4, Drabik 2, Böhme 2, Aoustin 1, Hmirova 1  

Női NB I: Alba Fehérvár KC - EUbility Group-Békéscsaba 34-26 (18-11)
MTK Budapest-Kisvárda Master Good SE 23-24 (11-11)
Érd HC-Dunaújvárosi Kohász KA 29-24 (13-14)

Vízilabda, Női Euroliga, selejtező:

 A csoport (Barcelona): BVSC-Zugló - Mladost Zagreb (horvát) 28-5 
Kinef Kirisi (orosz) - BVSC-Zugló 11-7
BVSC-Zugló - SLV Leiden (holland) 9-9 (0-1, 1-4, 4-3, 4-1)
A csoport állása: 1. Kinef Kirisi (orosz) 12 pont/4 mérkőzés, 2. Sant Andreu (spanyol) 6/3, 3. BVSC-Zugló és SLV Leiden 4-4/4-4, 5. Mladost Zagreb (horvát) 0/3

B csoport (Kassa): Vuliagmeni (görög) - Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics 13-11 (3-3, 4-3, 2-4, 4-1)
Sabadell (spanyol) - Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics 13-7

Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics - Olympia Kosice (szlovák) 22-2 (6-2, 4-0, 8-0, 4-0)
A csoport végeredménye: 1. Sabadell (spanyol) 12 pont, 2. Vuliagmeni (görög) 9, 3. Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics 6, 4. Rapallo Nouto (olasz) 3, 5. Olympia Kosice 0

D csoport (Pireusz): UVSE-Ekipe Orizzonte (olasz) 9-6 (4-1, 2-1, 3-2, 0-2)
UVSE-Dinamo Uralocska (orosz) 11-9 (4-3, 1-3, 5-3, 1-0)

UVSE-Etnikosz Pireusz (görög) 13-11 (6-1, 3-3, 1-3, 3-4)
A csoport végeredménye: 1. UVSE 12 pont, 2. Ekipe Orizzonte (olasz) 9, 3. Dinamo Uralocska (orosz) 6, 4. Etnikosz Pireusz 3, 5. Lille (francia) 0

E.ON férfi ob I, alapszakasz, 10. forduló:
B csoport:
VasasPlaket-Debreceni VSE 10-9 (3-1, 2-1, 2-4, 3-3)
Tatabánya - A-Híd OSC Újbuda 4-15 (0-5, 2-3, 1-3, 1-4)
Kaposvári VK-Szolnoki Dózsa 4-12 (2-2, 1-2, 0-0, 1-8)
UVSE - PannErgy-MVLC-Miskolc 5-16 (1-4, 3-6, 1-3, 0-3)

A csoport:
BVSC-Zugló - Metalcom Szentes 9-4 (2-1, 1-1, 3-1, 3-1)
AVUS Szombathely - FTC-Telekom Waterpolo 6-17 (2-5, 1-4, 2-3, 1-5)
KSI - RacioNet-Honvéd 5-14 (0-2, 2-3, 2-6, 1-3)

Kosárlabda, férfi NB I: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 83-72 (17-10, 17-14, 21-27, 28-21)
Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 75-85 (19-20, 14-21, 14-25, 28-19)
Szolnoki Olaj KK-Kaposvári KK 96-78 (24-20, 20-20, 27-18, 25-20)
Sopron KC-Egis Körmend 80-79 (27-12, 12-15, 17-22, 9-16, 15-14) - hosszabbítás után
Pécsi VSK-VEOLIA - KTE-Duna Aszfalt 85-78 (17-17, 22-18, 23-31, 23-12)
Serco-TF-BP - DEAC 69-81 (18-24, 14-16, 19-18, 18-23)

Alba Fehérvár - JP Auto-JKSE 74-79

Női NB I: Atomerőmű KSC Szekszárd-Vasas Akadémia 81-54 (19-11, 18-17, 22-18, 22-8)
PINKK-Pécsi 424 - ZTE Női Kosárlabda Klub 38-62 (10-13, 11-18, 9-17, 8-14)
MTK-Budapest - ELTE BEAC Újbuda 49-80 (10-17, 12-20, 11-20, 16-23)

CMB CARGO UNI Győr-Sopron Basket 53-82 (11-19, 11-21, 18-21, 13-21)
Aluinvent DVTK - PEAC-Pécs 86-75 (24-16, 14-24, 25-17, 23-18)

Jégkorong, EBEL: 

Moser Medical Graz99ers (osztrák)-Fehérvár AV 19 4-3 (1-1, 0-2, 2-0, 0-0, 1-0) - szétlövéssel
a Fehérvár gólszerzői: Sofron (8.), Sárpátki (23.), Szabó D. (30.)

Szlovák Liga (Tipsport):
MAC Újbuda-DVTK Jegesmedvék 0-2 (0-0, 0-0, 0-2)

Erste Liga: 

középszakasz, felsőház:
Sport Club Csíkszereda (román)-DEAC 3-2 (0-0, 1-0, 2-2)
FTC-Telekom - UTE 3-2 (0-1, 0-1, 2-0, 1-0) - hosszabbítás után

Fehérvári Titánok-Hokiklub Budapest 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
Gyergyói HK (román)-EV Vienna Capitals II (osztrák) 7-0 (2-0, 3-0, 2-0)

Röplabda, férfi  Közép-európai Liga: 

Vegyész RC Kazincbarcika-SK Posojilnica Aich/Dob (osztrák) 0-3

Férfi NB I: DEAC-Fino Kaposvár SE 0-3 (-24, -13, -22)

Női Extraliga: Swietelsky-Békéscsabai RSE - UTE 3-0

Műkorcsolya: Európa-bajnokság, Minszk: 

nők, Európa-bajnok:
   Szofija Szamodurova (Oroszország) 213,84 pont
2. Alina Zagitova (Oroszország) 198,34
3. Viveca Lindfors (Finnország) 194,40
...13. Tóth Ivett 160,83

jégtánc:
1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (francia) 217,98 pont
2. Alekszandra Sztyepanova, Ivan Bukin (orosz) 206,41
3. Viktorija Szinyicina, Nyikita Kacalapov (orosz) 199,84
...19. Janovszkaja Anna, Lukács Ádám 147,32

Atlétika: A súlylökő Márton Anita negyedik helyen végzett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) fedettpályás versenysorozatának első, bostoni állomásán. A magyar dobóatléta 17,71 métert ért el.  

Kerékpár: Pályakerékpáros világkupa, Hong-Kong: 

Lovassy Krisztián az Omnium Scratch számában 23., a tempóversenyben 22., az eliminációs számban 24., összetettben 24. lett.

Lovassy Krisztián a Scratch-ben kilencedik helyen zárt. 

Szalontay Sándor a Keirinben 25. lett. A sprintben a 9. helyet szerezte meg.