• 2019 12 11

Eredménymaraton 9

A hétvége összes eredménye egy helyen

Kézilabda világbajnokság, rövidpályás gyorskorcsolya Eb. Hazai bajnokságok kosárlabdától-vízilabdáig.

 Kézilabda, férfi világbajnokság D csoport: 

Magyarország-Angola 34-24, 

Katar-Egyiptom 28-23 (15-12)

Kézilabda, Női EHF-kupa: csoportkör, 2. forduló, B csoport:
TusSies Metzingen (német)-Siófok KC 26-33 (13-17)
a Siófok gólszerzői: Kobetic 13, Nze Minko, Böhme 6-6, Aoustin 4, González 3, Geiger 1

női NB I: EUbility Group-Békéscsaba - Eu-Fire Mosonmagyaróvár 30-29

FTC-Rail Cargo Hungaria - Érd HC 35-30 (16-14)
Kisvárda Master Good SE-Eszterházy SC 31-20 (15-11)
Győri Audi ETO KC-MTK Budapest 36-29 (15-14)
GVM Europe-Vác - Moyra-Budaörs 27-22 (15-6)
Dunaújvárosi Kohász KA-DVSC Schaeffler 24-25

Rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Dordrecht: 

férfi 500 m, Európa-bajnok:
Liu Shaoang 41.120 mp
2. Liu Shaolin Sándor 41.202
3. Pavel Szitnyikov (Oroszország) 41.338

női 500 m, Európa-bajnok:
Natalia Maliszewska (Lengyelország) 42.842 mp
2. Martina Valcepina (Olaszország) 43.241
3. Lara van Ruijven (Hollandia) 43.507
...6. Jászapáti Petra
...15. Bácskai Sára Luca
...33. Somogyi Barbara

férfi 1500 m, Európa-bajnok:
Liu Shaolin Sándor 2:13.579 perc
2. Liu Shaoang 2:13.665
3. Szemjon Jelisztratov (Oroszország) 2:13.740

női 1500 m, Európa-bajnok:
Suzanne Schulting (Hollandia) 2:29.181 perc
2. Elise Christie (Nagy-Britannia) 2:29.416
3. Szofija Proszvirnova (Oroszország) 2:29.706
...8. Jászapáti Petra
...14. Bácskai Sára Luca
...29. Somogyi Barbara

 férfi 1000 m, Európa-bajnok:
Szemjon Jelisztratov (Oroszország) 1:24.624
2. Liu Shaolin Sándor 1:24.702
3. Gyenyisz Ajrapetjan (Oroszország) 1:24.816
...6. Liu Shaoang

női 1000 m, Európa-bajnok:
Szofija Proszvirnova (Oroszország) 1:29.045
2. Tifany Huot Marchand (Franciaország) 1:29.101
3. Elise Christie (Nagy-Britannia) 1:29.247
...6. Jászapáti Petra
...7. Bácskai Sára Luca
...29. Somogyi Barbara

férfi összetett, Európa-bajnok:
Liu Shaolin Sándor 84 pont
2. Liu Shaoang 71
3. Szemjon Jelisztratov (Oroszország) 55

női összetett, Európa-bajnok:
Suzanne Schulting (Hollandia) 76 pont
2. Szofija Proszvirnova (Oroszország) 57
3. Elise Christie (Nagy-Britannia) 47
...9. Jászapáti Petra 7
...12. Bácskai Sára Luca 2
...32. Somogyi Barbara

férfi váltó, Európa-bajnok:
MAGYARORSZÁG (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Krueger Cole) 6:54.168 perc
2. Hollandia (Daan Breeuwsma, Jasper Brunsmann, Itzhak de Laat, Dennis Visser) 6:54.249
3. Oroszország (Gyenyisz Ajrapetjan, Szemjon Jelisztratov, Alekszandr Sulginov, Pavel Szitnyikov) 6:59.609

női váltó, Európa-bajnok:
Hollandia (Rianne de Vries, Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven) 4:09.396 perc
2. Oroszország (Jekatyerina Jefremenkova, Jekatyerina Konsztantinova, Emina Malagics, Szofija Proszvirnova) 4:10.446
3. MAGYARORSZÁG (Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Knoch Marta, Somogyi Barbara) 4:14.412

 Kosárlabda, férfi NB I: 

DEAC - KTE-Duna Aszfalt 89-86 (28-19, 18-27, 20-22, 23-18)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 78-77 (19-26, 18-16, 18-16, 23-19)
Alba Fehérvár-Egis Körmend 88-59 (21-19, 13-6, 24-13, 30-21) 
JP Auto-JKSE - Zalakerámia ZTE KK 71-69 (21-16, 20-17, 17-11, 13-25)
Sopron KC - Pécsi VSK-VEOLIA 83-74 (25-16, 21-16, 20-19, 17-23)
Serco-TF-BP - Atomerőmű SE 69-93 (18-14, 17-27, 21-27, 13-25)

Női NB I: PINKK-Pécsi 424 - Vasas Akadémia 72-70 (14-10, 18-25, 22-14, 18-21), MTK-Budapest - PEAC-Pécs 74-86 (22-25, 15-20, 15-21, 22-20)

Atomerőmű KSC Szekszárd - NKE-Csata 79-74 (13-22, 29-20, 17-17, 20-15)
VBW CEKK Cegléd-ZTE Női Kosárlabda Klub 84-78 (18-12, 20-18, 14-26, 32-22)
Aluinvent DVTK-Sopron Basket 58-72 (13-21, 17-23, 16-13, 12-15)

CMB CARGO UNI Győr-ELTE BEAC Újbuda 100-76 (34-23, 23-14, 21-20, 22-19)

Vízilabda, Női világliga, B csoport, 3. forduló:
Hollandia-Magyarország 10-10 (2-4, 2-3, 2-3, 4-0) ötméteresekkel 3-4  
a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 4, Gyöngyössy 3, Gurisatti, Leimeter, Csabai 1-1 

 E.ON férfi ob I, alapszakasz, 9. forduló, A csoport:
PVSK-Mecsek Füszért - FTC-Telekom Waterpolo 5-14 (3-4, 1-2, 1-5, 0-3)
KSI - ZF-Eger 5-15 (1-3, 0-4, 2-5, 2-3)
AVUS Szombathely - BVSC-Zugló 6-10 (3-3, 2-3, 1-3, 0-1)
Metalcom Szentes-RacioNet Honvéd 10-9 (3-3, 2-0, 2-4, 3-2)

B csoport: 

UVSE-Debreceni VSE 9-6 (1-2, 2-1, 2-1, 4-2)
Tatabánya - PannErgy-Miskolci VLC 5-11 (2-1, 2-4, 1-5, 0-1)
VasasPlaket-Szolnoki Dózsa 3-12 (2-4, 1-6, 0-0, 0-2)

Jégkorong, EBEL: Fehérvár AV19-EC Panaceo VSV (osztrák) 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)
                             a Fehérvár gólszerzői: Hári (11.), Phillips (16.), Koskiranta (33.)

Szlovák liga (Tipsport): HC Banska Bystrica (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1) - szétlövéssel
MAC Újbuda-HKM Zvolen (szlovák) 2-3 (2-1, 0-0, 0-1, 0-1) - hosszabbítás után

Erste Liga: Corona Brasov (román) - FTC-Telekom 1-8 (1-3, 0-2, 0-3), UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 2-1 (o-o, 2-0, 0-1), Dunaújvárosi Acélbikák-Hokiklub Budapest 3-2 (1-1, 1-1, 1-0), Gyergyói HK (román)-DEAC 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)

Női U18-as divízió I/A vb: Magyarország -Ausztria 2-1, Magyarország- Dánia 3-1. A magyar válogatott bronzérmet szerzett a tornán. 

Röplabda, női Közép-európai Liga: Mladost Zagreb (horvát) - Swietelsky-Békéscsabai RSE 2-3 

Női NB I: UTE-Fatum Nyíregyháza 1-3 (-20, 23, -12, -24)

Vívás: A Budapest Honvéd nyerte vasárnap a férfi párbajtőrözők Bajnokcsapatok Európa Kupáját (BEK) a németországi Heidenheimben. A Rédli András, Berta Dániel, Peterdi András, Somfai Péter összeállítású csapat a döntőben az olasz Cariplo Piccolo Teatro csapatát győzte le 28-26-ra.

A magyar válogatott ezüstérmet nyert szombaton a férfi párbajtőrözők idei első világkupa-versenyén a németországi Heidenheimben. A Rédli András, Bányai Zsombor, Berta Dániel, Nagy Dávid összeállítású csapat a döntőben a lengyelektől szenvedett 41-32-es vereséget.

Autó-motorsport: 

41. DAKAR RALI
Az állás 5 szakasz után. Autósok: 1. Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota Hilux) 17:19:53, 2. Peterhansel, Castera (francia, Mini John Cooper Buggy) 24:42 perc hátrány, 3. Roma, Haro (spanyol, Mini John Cooper Works) 34:33 p h., …29. Szalay Balázs, Bunkoczi László (magyar, Opel Grandland X) 8:38:43 ó h. Motorosok: 1. Ricky Brabec (amerikai, Honda) 16:51:34, 2. Sunderland (brit, KTM) 59 mp h., 3. P. Quintanilla (chilei, Husqvarna) 2:52 p h., …43. Gyenes 5:25:56 ó h. Kamionosok: 1. Eduard Nyikolajev, Jevgenyij Jakovlev, Vlagyimir Ribakov (orosz, Kamaz) 19:45:37, 2. Szotnyikov, Nyikitin, Musztafin (orosz, Kamaz) 11:54 p h., 3. De Rooy, Rodewald, Torrallardona (holland, lengyel, spanyol, Iveco) 1:58:49 p h.