• 2024 04 26

Csak álom maradt az Eb-szereplés a férfi röplabda válogatottnak

Vereség Macedóniában

Nem tudott győzni Skopjéban férfi röplabda-válogatottunk, amely 3:0-s vereséget szenvedett Európa-bajnoki selejtezőn Macedóniától. Ha sikerült volna a győzelem, akkor a mieink kijutottak volna a szeptemberi Eb-re, így viszont a hazaiak örülhettek.

Az eredmény a macedónoknak Eb-részvételt, a magyar válogatottnak a csoport negyedik helyét jelentette. Nagyon hiányzott a hazai pályán elvesztett Svájc és Macedónia elleni mérkőzés, amelyeken csak nüánszokon múlt a győzelem. Ezek megnyerésével ugyanis a mieink örülhettek volna az Eb-re jutásnak.

Bogdan Tanase, szövetségi kapitány: – Az előző meccs után kénytelen voltam változtatni liberóposzton, és Bence egészen jól teljesített ahhoz képest, hogy nem az az ő helye. Összességében rengeteg buta és és amatőr hibát követtünk el, ugyanakkor nem akarok senkit sem hibáztatni, köszönöm a játékosoknak, ahogyan az elmúlt időszakban dolgoztak.

MACEDÓNIA – MAGYARORSZÁG 3:0 (21, 20, 21)

Skopje, 300 néző. V: Cambré (belga), Cinatl (cseh).

MACEDÓNIA: Milev 4, Andonov 2, N. Gjorgiev 18, Ljaftov 14, Madjunkov 5, G. Gjorgiev 4. Csere:Angelovski (liberó), Nakov. Szövetségi kapitány: Nikola Matijaszevics.

MAGYARORSZÁG: Németh Sz. 13, Szabó A. 6, Baróti 10, Gergye 9, Magyar. Csere: Bozóki, Dudás (liberók), Keen, Blázsovics 4, Szabó D. 3. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:6, 16:15, 21:18. II. játszma: 8:5, 16:12, 21:18. III. játszma: 8:3, 16:11, 21:19.

A csoport másik mérkőzésén: Svájc – Ukrajna 2:3

A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Ukrajna 6 győzelem/16 pont, 2. Macedónia 3/9, 3. Svájc 2/7, 4. MAGYARORSZÁG 1/4