• 2024 04 25

Fucsovics Márton győzelemmel kezdte 2019-et

Babos Tímea kikapott Aucklandben

2018-at mind a két magyar éljátékos páros sikerrel zárta, azonban Babos Tímea és Fucsovics Márton közül csak az utóbbi kezdte 2019-et egyéni győzelemmel.

Fucsovics Márton a dohai ATP Tour 250-es torna első fordulójában a román Marius Copil ellen kezdett. A magyar játékos 36., míg ellenfele a 60. helyen zárt a világranglistán 2018-ban és az újévben nem borult a papírforma. Fucsovics az első szettben 3-3-nál vette el ellenfele adogatását először, majd 5-3-nál újra, így 33 perc alatt zárta le az első felvonást. A második játszma már hosszabbra sikerült, azonban ezt az eredmény nem tükrözte. Hiszen a második szettet Fucsovics 40 perc alatt nyerte 6-2-re. A magyar éljátékos a nyolcaddöntőben a világelső Novak Djokoviccsal találkozhat majd. Ha minden jól alakul, akkor a jövő héten jöhet az újabb karriercsúcs a világranglistán. A magyar játékos pedig az argetin Pellával az oldalán csütörtökön párosban is érdekelt lesz.

Babos Tímea viszont búcsúzott Aucklandben már az első fordulóban, miután 1 óra 49 perces mérkőzésen kikapott Bianca Andreescutól. A világranglista 152. helyén álló kanadai hölgy 6:4, 7:6-ra győzött, a második szettet 8-6-ra nyerve meg a rövidítésben. Így Babos számára maradnak a páros küzdelmek Új-Zélandon.

Eredmények:

ATP-torna Doha, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Fucsovics Márton-Marius Copil (román) 6:3, 6:2

WTA.torna Auckland, 1. forduló, a 16 közé jutásért: Bianca Andreescu (kanadai)-Babos Tímea 6:4, 7:6 (8-6)