Három érem a nyitónapon

Remek kezdés a junior vb-n

Remek teljesítményt nyújtva, egy ezüst- és két bronzérmet szereztek nyíltvízi úszóink a junior világbajnokság nyitónapján, Eilatban.

Négy évvel azután, hogy az Izraelben kiújuló feszültségek miatt Balatonfürednek negyven nap alatt kellett beugrania megszervezni az eseményt, a junior nyíltvízi vb végre visszatérhetett a Vörös-tengerhez.

A nyitónapon a 14-15 és a 16-17 évesek viadalai voltak soron – a legfiatalabbaknál mindjárt két éremmel kezdtek a mieink. A fiúk 5km-es futamában Betlehem Dávid az utolsó körnek még a 22. helyől indult neki, hogy aztán őrült hajrával hatalmas csatába gabalyodjon a két a orosz indulóval, Alekszandr Sztyepanovval és Ivan Morgunnal. Végül a hihetetlenül szoros befutóból a két orosz jött ki jobban, Dávid 2.7 másodperccel a győztes mögött érintette meg a panelt, Sárkány Zalán 9. lett.

A lányoknál az olasz Iris Menchini végig vezetve nyert, az üldöző bolyban nem kis tusakodás folyt, melyből végül Szimcsák Mira került ki a legjobban, és biztos kézzel húzta be az ezüstérmet, Gál Kincső az 5. helyen zárt.

A 16-17 évesek között Tabi Zoltán a 7.5 km-es táv második felében sikeresen tartott az élen haladókkal, 4500 méternél vezetett is, majd a többiektől elszakadó háromfős boly tagjaként küzdött a minél fényesebb éremért. Végül harmadikként ért célba, nyolc másodperccel a győztes és az elmúlt évek Európa-bajnokságain is domináló francia Jean-Baptiste Clusman és néggyel a második orosz Danil Nyemolocsnov mögött. Ugyanitt Fábián Milán a második boly tagjaként az 5. helyet szerezte meg.

A lányoknál az amerikai Chase Travis magányos harcosként majd’ egyperces előnnyel aratott rajt-cél győzelmet, mögötta nagy harc folyt a jobb helyezésekért,  Balogh Vivien végül a 7. pozíciót tudta elcsípni, míg Borsi Anett 23-ikként ért be.

Folytatás pénteken a legidősebbek 10km-es versenyével.