• 2024 03 19

Uszonyosúszó-vb: 3 arany, 3 ezüst, 3 bronz

Belgrádi napok

Bukor Ádám ezüstérmével zárult – magyar szempontból – a belgrádi uszonyosúszó-világbajnokság. A Magyar Búvár Szakszövetség információi szerint Bukor 800 méteres felszíni úszásban lett második.

A női 4X100 méteres váltó jól selejtezett: a negyedik legjobb idővel bejutott a fináléba. A Varga Krisztina, Blaszák Lilla, Szűcs Rebeka, Senánszky Petra kvartett a döntőben végül a hatodik helyet szerezte meg.

A belgrádi uszonyosúszó-világbajnokságon Magyarország az éremtáblázaton a negyedik helyen zárt, miután a magyarok 3 aranyat, 3 ezüstöt és 3 bronzérmet szereztek.

A világbajnokság után, ugyancsak Belgrádban versenyeznek a legjobb egyetemi sportolók. Szombattól rendezik meg azt a nemzetközi egyetemi uszonyosúszó-bajnokságot, amelyen magyar színekben Senánszky Petra, Gruber Kornél, Dimák Dávid és Kosara Géza áll rajtkőre.