• 2024 05 04

Baji Balázs harmadik Ostravában

Ostravai magyarok

Az ostravai Arany Cipó  versenyen több magyar atléta is rajthoz állt. Az IAAF World Challenge  sorozatba tartozó nagymúltú viadal 110 méteres gátfutásában a VB dobogós dr.Baji Balázs  szoros versenyben 13,52 mp  idővel a harmadik helyen ért célba. Győzött az olimpiai döntős francia Pascal Martonot-Lagarde/ 13,45 mp.

A hűvös, időnként esős időben megrendezett verseny női 3000 méteres akadályfutásában két magyar atléta is volt az indulók között: az elmúlt héten egyéni csúcsot futó Gyürkés Viktória  és hétvégi U23 bajnokságon két számban aranyérmes, húszéves Tóth Lili Anna. Legjobbját megközelítve, 9:38,23 perces  eredménnyel Gyürkés Viktória  a jó tempót futó mezőnyben a 10. célba érkező volt – az idén a versenyszámban előszőr rajthoz állt Tóth Lili Anna 10:07,19 -el teljesítette a távot. Első helyen, versenycsúccsal az  Afrika bajnok kenyai Norah Jerutót ünnepelte a közönség/ 9:11,33 p. A férfi 400 métert Gyulai István  emléke előtt tisztelegve rendezték meg a szervezők.

A kedden lebonyolított kalapácsvetésében Gyurátz Réka 70,58 méteres  dobással az erős mezőny nyolcadik helyét foglalta el - a szintén rangos atlétákat felvonultató diszkoszvetésben Szikszai Róbert 58,25 méterrel  a kilencedikként fejezte be a klasszikus számot.