• 2024 03 28

Rasovszky Kristóf és Juhász Adél nyert 10km-en a hosszútávúszók bajnokságán

Rasovszky Kristóf nyerte a férfiak, míg Juhász Adél a nők 10 kilométeres viadalát a medencés hosszútávúszó országos bajnokság nyitónapján, Békéscsabán

Az elmúlt évben három Világkupa-versenyt nyerő, összetett Európa Kupa-győztes, a FINA világbajnokságon három számban is az első hétben záró Rasovszky Kristóf immár a medencés hosszútávúszó bajnokságon is diadalmaskodott.

Egy éve ilyenkor még a harmadik helyen zárt, most azonban ő ért elsőként a falhoz a tízezer méter végén. Rendkívül éles volt a befutó, Papp Márk mindössze 0.7 másodperccel maradt le, és lett újfent második (tavaly Gyurta Gergely előzte meg, ő ezúttal nem indult). A juniorok (U18) mezőnyében Kalmár Ákos volt a leggyorsabb, aki a felnőttek között harmadik lett volna időeredményével.

A hölgyeknél az utolsó száz méteren robbantó Juhász Adél némi meglepetésre megelőzte a címvédő Olasz Annát, mégpedig meggyőző fölénnyel – a fiatalok között pedig Rohács Réka lett az legjobb.