• 2024 04 24

A magyar válogatott kiütötte Ukrajnát

Háromszor annyi magyar gól, mint ukrán

Második mérkőzését is megnyerte a feljutásért küzdő magyar válogatott az u20-as jégkorong világbajnokságon.

Sima vb lesz, ha a mieink minden meccsükön ellenfelüknél háromszor annyi gólt szereznek. Az első mérkőzésen Japánt vertük 3-1-re, ma pedig Ukrajna ellen 9-3 volt az eredményjelzőn. Persze nem ennyire egyszerű a helyzet. A magyar válogatott Ukrajna ellen játszotta a világbajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzését és akkor egy utolsó pillanatban szerzett góllal keleti szomszédaink diadalmaskodtak. És a mai, már tétmeccsen is három perc után 2-0-ra vezettek. Mintha itt elégelték volna meg a mieink a dolgot, elképesztő sortüzet zúdítottak ellenfelük kapujára. A harmad közepén megszületett a szépítő találat, majd a folytatásban tovább fokozták a fiúk a tempót. A második harmadban 26-8, a harmadikban 22-8 volt a kapuralövesi arány (összesen 63! magyar kapuralövés) és négy-négy szerzett gól, 9-3 a vége.

A feljutást maga elé célul kitűző válogatottunk magabiztosan, két mérkőzésből két győzelemmel kezdte a világbajnokságot.

U20-as Divízió 1/B világbajnokság, Tychy, Lengyelország:

Magyarország - Ukrajna 9-3 (1-2, 4-0, 4-1) a magyar csapat gólszerzői: Vas 12', Császár 28', 43', Péter Andor 32', Papp 37', 60', Péter Donát 39', Horváth 41', Kovács 57'