• 2024 03 19

Véget ért az ökölvívó ob

Felemás Ob

Közönségszórakozató, többségében színvonalas mérkőzésekkel zárult az ökölvívók országos bajnoksága, melynek döntőiben javarészt az esélyesek diadalmaskodtak.

Balzsay Károly korábbi szövetségi kapitány tájékoztatása szerint kiemelkedő teljesítményt nyújtott az olimpiai ötödik, többszörös Európa-bajnoki érmes Harcsa Zoltán, aki a 75 kilogrammos fináléban a nagyon erős Isaac Oroyovwéval mérkőzött, s látványos, ugyanakkor taktikus boksszal, egyhangú pontozással szerezte meg a győzelmet és a bajnoki aranyat.
A jelenlegi kapitány édesapja kiemelte a tavalyi világbajnokságon Harcsa mellett szerepelt másik magyart is, a nehézsúlyú (91 kg) Hámori Ádámot. A nap talán legnagyobb meglepetését a 64 kilósok döntője hozta, amelyben kiváló csata végén Fodor Milán 3-2-es pontozással legyőzte a tavaly a világbajnokságon második körös Kovács Richárdot. Balzsay hozzátette, emellett az 52 kilósok között a Virbán-Szaka és a 69 kilogrammos Kozák-Vadász mérkőzés emelkedett ki, vagy hozott kiélezett, szoros csatát.
Az idei ob-n az első két napon a Halassy Olivér Sportcsarnokban zajlottak a küzdelmek, csütörtökön és pénteken viszont már a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban mérkőztek egymással a versenyzők.