• 2020 06 04

Eredménymaraton 8

A hétvége összes eredménye egy helyen

A legfontosabb események összefoglalója az év utolsó előtti hétvégéjéről.

Vízilabda, férfi Szuperkupa:

FTC-Telekom Waterpolo - Szolnoki Dózsa 14-9 (4-2, 5-4, 2-1, 3-2)
gólszerzők: Varga Dé. 4, Sedlmayer, Mitrovic 3-3, Vámos 2, Pohl, Jaksic 1-1, illetve Prlainovic 3, Aleksic 2, Jansik D., Zalánki, Bátori, Angyal 1-1

Szuperkupa, nők: 
UVSE - Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 10-7 (4-1, 2-2, 3-3, 1-1)

Kosárlabda, férfi NB I: 

Sopron KC-DEAC 102-85 (24-12, 20-20, 30-28, 28-25)
Atomerőmű SE - Pécsi VSK-VEOLIA 84-75 (26-15, 20-22, 17-20, 21-18)
Kaposvári KK-Egis Körmend 87-92 (14-21, 23-27, 15-24, 35-20)
Serco-TF-BP - Naturtex-SZTE-Szedeák 60-57 (14-11, 13-8, 19-16, 14-22)

Zalakerámia ZTE KK-Alba Fehérvár 89-83 (20-17, 17-27, 22-17, 30-22)

JP Auto-JKSE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-67 (17-16, 13-15, 17-24, 26-12)

A tabella:  1.  Szolnoki Olaj KK  21 pont, 2.  Zalakerámia ZTE KK   20 pont, 3.  Egis Körmend  19 pont

Női NB I: 

Vasas Akadémia-ELTE BEAC Újbuda 60-72 (19-14, 14-17, 13-27, 14-14)
PEAC-Pécs - NKE-Csata 88-72 (27-24, 21-11, 17-14, 23-23)
CMB CARGO UNI Győr - PINKK-Pécsi 424 77-63 (28-13, 14-15, 18-19, 17-16)

   A tabella:  1. Sopron Basket    22 pont,  2. Aluinvent DVTK  20 pont

Jégkorong, Erste Liga: 

Fehérvár AV19-HC TWK Innsbruck (osztrák) 8-1 (5-0, 0-1, 3-0)
a Fehérvár gólszerzői: Sarauer (3.), Kuralt (4.), Erdély (13.), Hári (14., 58.), Phillips (19.), Sille (48.), Harty (56.)

Szlovák Tipsport Liga: 

DVTK Jegesmedvék-HK Nitra (szlovák) 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
HC Nové Zámky (szlovák)-MAC Újbuda 3-1 (1-0, 0-0, 2-1)

Erste Liga: 

Hokiklub Budapest-Dunaújvárosi Acélbikák 1-7 (0-1, 1-4, 0-2)
Fehérvári Titánok - FTC-Telekom 1-6 (0-1, 1-3, 0-2)
EV Vienna Capitals II (osztrák)-DEAC 0-6 (0-1, 0-2, 0-3)

UTE - Schiller-Vasas HC 5-2 (2-1, 2-0, 1-1)

    A tabella: 1.  1.  FTC-Telekom     75 pont, 2. Sport Club Csíkszereda  70 pont,  3. Corona Brasov  65 pont

Röplabda, Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó:

 Fatum Nyíregyháza – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:0 (18, 20, 22), továbbjutott a Nyíregyháza kettős győzelemmel

Swietelsky-BRSE – UTE 2:3 (–22, 21, –22, 18, –12), továbbjutott a Békéscsaba 4–2-es összesítéssel (5:3 játszmaarány)

 Az elődöntő párosítása:
Vasas Óbuda – Swietelsky-BRSE
Jászberény – Fatum-Nyíregyháza

 Vívó országos bajnokság, csapatverseny: 

    férfi kard, elődöntő:
MTK-GEAC 45-38
Vasas-UTE 45-33
    a 3. helyért:
GEAC-UTE 45-21
    döntő:
MTK-Vasas 45-37
    Végeredmény: 1. MTK (Iliász Nikolász, Kovács István, Péch Miklós, Szatmári András), 2. Vasas (Galgóczy Tamás, Nagy Pál, Rabb Krisztián, Szilágyi Áron), 3. GEAC (Gémesi Bence, Gémesi Csanád, Gémesi Huba, Valkai Ferenc)  

     női kard, elődöntők: 

BVSC-MTK 45-38
BHSE-VASAS 45-28
    a 3. helyért:
MTK-Vasas 45-27
     döntő:
BVSC-BHSE 45-36
    Végeredmény: 1. BVSC (Bérczy Dorottya, Pótz-Nagy Fanni, Pusztai Liza, Szűcs Luca), 2. BHSE (Mikulik Júlia, Nagy Valentína, Péntek Brigitta, Várhelyi Kata), 3. MTK (Antonova Daria, Garam Nóra, Gárdos Judit, Márton Anna)  

    férfi párbajtőr, elődöntő:
BVSC-Vasas 45-37
BHSE-BHSE II. 45-32
    a 3. helyért:
Vasas-BHSE II. 31-28
    döntő:
BHSE-BVSC 37-35
    Végeredmény: 1. BHSE (Hosszú Dániel, Rédli András, Siklósi Gergely, Somfai Péter), 2. BVSC (Andrásfi Tibor, Bánsági Barnabás, Kiss Gergő, Vuorinen Niko), 3. Vasas (Bakos Bálint, Bányai Zsombor, Koch Máté, Nagy Dávid)

     női párbajtőr, elődöntő:
BVSC-BHSE 31-26
OMS-Tata - Vasas II. 45-32
    a 3. helyért:
BHSE-Vasas II. 45-39
    döntő:
OMS-Tata - BVSC 45-35
    Végeredmény: 1. OMS-Tata (Büki Lili, Gnám Tamara, Kovács Sarolta, Kun Anna), 2. BVSC (Borsody Emma, Révész Julianna, Szabó Laura, Turcsák Bianka), 3. BHSE (Budai Dorina, Muhari Eszter, Szombath Barbara, Várnai Vivien) 

    férfi tőr, elődöntő:
Törekvés-UTE 45-20
FTC-BHSE 45-39
    a 3. helyért:
BHSE-UTE 45-38
    döntő:
Törekvés-FTC 45-23
    Végeredmény: 1. Törekvés (Dósa Dániel, Frűhauf Benjamin, Mátyás Bálint, Mihályi Andor), 2. FTC (Horváth Soma, Szabados Kristóf, Széki Bence, Szemes Gergő), 3. BHSE (Bellovicz Gábor, Kiss Dániel, Liszkai Tamás, Németh András)   

    női tőr, elődöntő:
Törekvés-MTK 45-36
UTE-BHSE 45-37
    a 3. helyért:
BHSE-MTK 45-35
    döntő:
UTE-Törekvés 45-35
    Végeredmény: 1. UTE (Kreiss Fanni, Mesteri Viktória, Mohamed Aida, Zámbó-Gólya Fruzsina), 2. Törekvés (Nekifor Erika, Pásztor Flóra, Szalai Szonja, Tóth Janka), 3. BHSE (Balogh Orsolya, Kondricz Kata, Lupkovics Dóra, Szántay Anna)

Úszás:  Bohus Richárd országos csúcsot állított fel 50 méteres hátúszásban a győri nemzetközi versenyen, 24.76-os idővel. 

Súlyemelés: Magát Krisztina első lett a súlyemelők Katar Kupáján a 87 kilogrammos súlycsoportban. Ugyanitt Nagy Péter a negyedik helyet szerezte meg a +109 kg-os súlycsoportban.