• 2020 11 24

Eredménymaraton 7

A vasárnap legfontosabb magyar vonatkozású eredményei egy helyen

Cselgáncs Mesterek tornájától a vízilabda Magyar Kupa döntőig

Labdarúgás, OTP Bank Liga, a 18. forduló vasárnapi mérkőzés:
MOL Vidi FC-Ferencváros 2-1 (1-1), gólszerzők: Hodzic 27., M. Scsepovics 66., ill. Petrjak 34.

Cselgáncs: Tóth Krisztián 90 kg-os kategóriában ezüstérmet szerzett a Kínában rendezett Mesterek Tornáján. Tóth a fináléban ipponnal kapott ki a világranglista vezető, spanyol színekben induló Nikoloz Sherazadishvilitől.  

A többi magyar induló azaz Gercsák Szabina (70 kg), Pupp Réka (52 kg), Karakas Hedvig (57 kg), és Cirjenics Miklós (100 kg) egyaránt kikapott az első meccsén és helyezetlenül zárt.  

Úszás: Kalmár Ákos hetedik helyen végzett 1500 gyorson, 14:35.94-es idővel a hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokság zárónapjának. Telegdy Ádám a 15., Földházi Dávid pedig a 19. lett a 200 méter hát vasárnapi előfutamában és nem jutott a döntőbe. 

Vízilabda, BENU férfi Magyar Kupa, döntő: FTC-Telekom Waterpolo - PannErgy-Miskolci VLC 10-4 (4-2, 2-1, 2-1, 2-0)
gólszerzők: Varga 5, Younger és Sedlmayer 2-2, Jaksic 1, illetve Bowen 2, Stojanovic és Bedő 1-1

 Női vízilabda Magyar Kupa, döntő: UVSE - BVSC-Zugló Diapolo 10-5 (3-0, 2-0, 1-1, 4-4)

Labdarúgás, Merkantil Bank Liga NB II, 21. forduló:
Aqvital FC Csákvár-ZTE FC 2-1 (2-1)
Vasas FC-Budafoki MTE 4-2 (3-0) 
Békéscsaba 1912 Előre-Budaörs 2-0 (0-0)
BFC Siófok-BSS Monor 1-0 (1-0)
WKW ETO FC Győr-Ceglédi VSE 1-0 (1-0)
Nyíregyháza Spartacus FC-Credobus Mosonmagyaróvár 1-1 (1-0)
Kaposvári Rákóczi FC-Kazincbarcika 2-0 (1-0)
Duna Aszfalt TVSE-Gyirmót FC Győr 3-4 (1-3)
Soroksár SC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 4-0 (2-0)
Vác FC-Dorogi FC 1-1 (1-1)

Az élcsoport állása: 1. Gyirmót 43 pont, 2. ZTE 41/12 győzelem, 3. Kaposvár 41/11

Kézilabda, férfi NB I: 

Ceglédi KKSE-Telekom Veszprém 23-41 (9-22)

Kosárlabda, női NB I: 

Sopron Basket-ELTE BEAC Újbuda 96-45 (27-14, 23-16, 26-11, 20-4)

Aluinvent DVTK - MTK Budapest 94-57 (36-12, 20-14, 20-13, 18-18)
Atomerőmű KSC Szekszárd-VBW CEKK Cegléd 87-77 (23-18, 20-23, 25-15, 19-21)
CMB CARGO UNI Győr - NKE-Csata 92-60 (20-12, 19-14, 23-20, 30-14)

Röplabda, férfi röplabda Közép-európai Liga:

Vegyész RC Kazincbarcika-Mladost Zagreb (horvát) 1-3 

női Extraliga: Hungast-Haladás - Jászberény VT 3-0 (24, 20, 21)
    Az állás: 1. Vasas Óbuda 31 pont/12 mérkőzés, 2. BRSE 27/13, 3. Nyíregyháza 25/12, 4. UTE 16/12, 5. Jászberény 9/12, 6. Hungast-Haladás 3/13

Asztalitenisz Top 12 bajnokság: 

férfi elődöntő: Lakatos Tamás (Roskilde Bordtennis BTK 61)-Lung Dániel (Győri Elektromos VSE) 4-1 (9, 4, -5, 3, 10)
Fazekas Péter (Celldömölk)-Katus Krisztián (Komló) 4-2 (6, 9, 9, -8, -8, 6)
    döntő:
Lakatos-Fazekas 4-2 (6, -11, 6, -7, 10, 4)
    
    női elődöntők:
Nagyváradi Mercédesz (SH-ITB Budaörsi 2i SC)-Harasztovich Fanni (Statisztika PSC) 4-2 (10, -8, 7, -7, 2, 3)
Hartbrich Leonie (Busenbach)-Bálint Bernadett (Szekszárd) 4-3 (-8, 5, 9, -5, 9, -10, 8)
döntő:
Nagyváradi-Hartbrich 4-2 (-9, 6, 9, -8, 10, 8)