• 2024 04 17

Soproni siker az Euroligában a Hatay ellen idegenben

A Szekszárd csoportelsőként ment tovább az Európa Kupában

Nagyon fontos győzelmet aratott a Sopron női kosárlabda csapata az Euroligában.

Elég messze kellett utazni, de megérte. A Sopron női kosárlabdázói egészen a török-szír határig kaladoztak el és nemhiába tették. Utoljára két éve találkozott itt a két együttes, akkor a Sopron 12 pontos vereséget szenvedett a Hataytól, most azonban a törökök hagyták el vesztesen a parkettet. A magyar együttes sikerének a külcsa a remek védekezés volt, hiszen Fegyvernekyék mindössze 56 pontot kaptak, így végül 10 pontos győzelmet arattak idegenben, amivel felléptek a B csoport tabellájának a negyedik helyére.

Női Euroliga, 6. forduló

Hatay BB - Sopron Basket 56-66 (15-18, 12-20, 12-14, 17-14)

Hatay BB: Abdelkader 13/3, Aydin 4, Snytsina 9/3, Johnson 8, Paris 11 Cs.: Gajic 8, Koksal 3/3, Basaran -, Daricioglu -

Sopron Basket: Fegyverneky 15/3, Turner 6, Crvendakic 15/3, Zahui 7/3, Dupree 16 Cs.: Casas 5, Határ 2, Dubei -

Statisztika:

Mezőny dobószázalék: 24/61 39% ill. 28/55 51%

3-pontos dobószázalék: 3/14 21% ill. 3/8 38%

Büntető dobószázalék: 5/5 100% ill. 7/8 88%

Lepattanó: 32 (Paris 8) ill. 30 (Zahui 8)

Gólpassz: 13 (Paris 5) ill. 19 (Turner 10)

Szerzett labda: 9 ill. 8 (Casas 4)

Eladott labda: 17 ill. 16

Fault: 14 ill. 10

A női Európa Kupában két magyar csapat volt érdekelt csütörtökön. A Szekszárd éllovashoz híven győzött is idegenben a Nymburk vendégeként 23 ponttal, ezzel 5 győzelemmel és egy vereséggel zárta a csoportját, amelyet megnyert. A Cegléd a Montpellier ellen szeretett volna végre győzni, de erre egy percig sem volt esélye a csoport éllovasa ellen. A ceglédiek 30 pontos vereséget szenvedtek és ezzel győzelem nélkül, a negyedik helyen zártak a kvartettjükben.

Női Európa Kupa, 6. (utolsó) forduló:

H csoport: Nymburk (cseh)-Atomerőmű KSC Szekszárd 49-72 (8-26, 14-19, 11-10, 16-17)
I csoport: VBW CEKK Cegléd-BLMA (francia) 66-96 (19-32, 15-28, 12-15, 20-21)

Az EK-mezőny tíz kvartettjéből a csoportok első és második helyezettjei, továbbá négy legjobb csoportharmadik jutott tovább.
A rájátszásban a 24 csapatot erősorrendbe rangsorolják a csoportkörben mutatott teljesítményük alapján, a legjobb nyolc pedig közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerül. A 9-24. együttes oda-visszavágós alapon küzd meg egymással, és a párharcok győztesei jutnak a 16 közé.