• 2024 04 26

Jégkorong Négy Nemzet Torna - Vereséggel rajtolt a magyar válogatott

Nem sikerült betalálni az A csoportos franciák ellen

A magyar jégkorong válogatott Norvégiában három A csoportos ellenfél ellen készül az áprilisi világbajnokságra

A nehéz ellenfelekkel szembeni, feszes tempójú tornát Franciaország ellen kezdték a mieink és 3-0 arányú vereséget szenvedtek. Az első válogatottságára készülő csíki Becze Tihamér kimaradt a mérkőzésre nevezett játékosok közül, csakúgy, mint Sarauer, Láday és Erdély.

A magyar válogatott kezdte jobban a mérkőzést, Galló és Hári veszélyeztetett gyors egymásutánban. Ezután a franciák percei következtek, majd egy emberelőnyt kihasználva vezetést is szereztek a harmad derekán. Mint később kiderült a speciális csapatrészek játéka döntötte el a mérkőzést. A második harmad langyos, szinte helyzet nélküli játéka után a harmadik elején, újból előnyből, megduplázták előnyüket a gallok. A folytatásban 1:24-ig kettős előnyben is voltak a mieink, de nem sikerült ziccerig jutni, ellenben a franciák ismét értékesítettek egy öt a négyre szituációt (6 előnyükből a harmadikat), amivel beállították a 3-0-ás végeredményt.