• 2024 04 19

Rövidpályás úszó-vb - Hosszú Katinka már 15-nél jár

Egy arany és egy ezüst szerdán

Hosszú Katinka két számban is döntőzött és mindkettőben érmet nyert a rövidpályás úszó-világbajnokság szerdai versenynapján.

Hosszú Katinka 200 pillangón kezdte a szerdai döntőket és 2:01.60- as idővel, parádés hajrát produkálva legyőzte az amerikai Kelsi Dahliat és megszerezte pályafutása 15. rövidpályás világbajnoki aranyát.

A finálé után így értékelt a Magyar Úszó Szövetség honlapján: “Nem hittem volna, hogy így sikerül! Fogalmam sincs, az utolsó hány tempónál nem vettem levegőt, ilyenkor már csak az jár az agyamban, hogy fal-fal-fal-fal! De még a falnál sem gondoltam, hogy én nyertem. Őrület! Még jó, hogy Árpi azt mondta, ne hagyjam a végére."

Aztán következett a 100 méter hát, ismét egy remek hajrá és ismét egy érem, ezúttalk ezüst. Hosszú Katinka 56.26-os idővel mindössze 7 századdal lemaradva csapott be a célba Olivia Smoliga és lett második.