Hibátlan a mérleg

Harmadik meccsét is megnyerte a juniorválogatott a vb-n

A Lengyelországban zajló U20 divízió 1/B jégkorong világbajnokságon Magyarország 6-2-re verte az olasz együttest

A hármas szám bűvöletében.

Harmadik mérkőzésén, mindhárom harmadot megnyerve harmadik győzelmét aratta nemzeti cspatunk, úgy hogy harmadszor is háromszor annyi gólt szerzett mint aktuális ellenfele (3-1 Japán, és 9-3 Ukrajna ellen az első két mérkőzésen). A mai áldozat Olaszország volt.

A mieink már az első percben vezetést szereztek Papp Kristóf révén. Az olaszok öt perccel később egyenlíteni tudtak, de még abban a percben visszavette a vezetést a magyar csapat. Végig kiegyenlített játék folyt a jégen, de a magyar csatárok pontosabban céloztak mint a taljánok. A második harmad elején ujabb egy percen belüli gólváltás következett. Hiába növelte előnyét kétgólosra a magyar csapat, az ellenfél rögtön válaszolni tudott. A szívos olaszokat a harmad utolsó percében 7! másodpercen belül esett két magyar gól sokkolta, és törte meg végleg. A kegyelemdöfést a mérkőzés utolsó percében vitték be a mieink beállítva a meggyőző, 6-2-es végeredményt.

Folytatás holnap 20.00-kor Szlovénia ellen.