• 2020 08 15

A legfontosabb szerdai eredmények egy helyen

Eredmény maraton

Kosárlabda nemzetközi kupameccsek, jégkorong Négy nemzet Tornája és hazai bajnoki eredmények. Mindez részletesen.

Labdarúgás, Bajnokok Ligája (magyar vonatkozású eredmények): Lyon-Hoffenheim 2-2 (Szalai Ádám a 67. percben csereként állt be a vendégekhez), Manchester City - Sahtar 6-0 ( amérkőzést Kassai Viktor vezette.

Jégkorong Négy Nemzet Torna, Budapest: Kazahsztán-Magyarország 3-1 (0-0, 3-0, 0-1), magyar gólszerző: Szirányi (52.)

Kosárlabda, Női Euroliga, 3. forduló, B csoport:
Fenerbahce (török)-Sopron Basket 69-67 (20-21, 14-18, 17-9, 18-19)

női Európa Kupa, 3. forduló: 
G csoport:
Venezia (olasz)-Aluinvent DVTK 92-75 (20-20, 19-18, 27-16, 26-21)
F csoport:
Girona (spanyol)-CMB Cargo UNI Győr 78-58 (23-17, 20-12, 14-11, 21-18)
I csoport:
BLMA (francia)-VBW CEKK Cegléd 92-50 (33-14, 22-13, 19-16, 18-7)
H csoport:
Atomerőmű KSC Szekszárd-Nymburk (cseh) 72-65 (17-21, 14-10, 18-16, 23-18)

Röplabda,  Challenge Kupa, selejtező, 1. mérkőzés:
Férfiak: UVC Holding Graz (osztrák)-Fino Kaposvár SE 3-0 (18, 21, 18)

Nők:  Formula Formis Rogoza (szlovén)-Vasas Óbuda 3-1 (16, -19, 17, 17), Slávia EU Bratislava (szlovák)-Jászberény VT 3-2 (-27, 18, 21, -25, 6)

Kézilabda, Női NB I: Siófok KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 28-31 (16-17)

Férfi NB I: Dabasi KC-Ferencvárosi TC 30-31 (12-17)

Vízilabda, férfi ob I, alapszakasz, 4. forduló:
A csoport:
BVSC-Zugló - KSI 13-11 (3-2, 6-2, 3-4, 1-3)
PVSK-Mecsek Füszért - RacioNet-Honvéd 8-7 (1-2, 3-0, 2-4, 2-1)
Metalcom Szentes - FTC-Telekom Waterpolo 7-10 (2-3, 1-1, 2-1, 2-5)
AVUS Szombathely - ZF-Eger 7-16 (4-4, 1-4, 1-5, 1-3)

B csoport:
VasasPlaket - PannErgy-Miskolci VLC 6-12 (2-2, 2-3, 0-3, 2-4)
Kaposvári VK-Debreceni VSE 8-11 (1-2, 2-4, 2-3, 3-2)
Tatabánya-Szolnoki Dózsa 4-11 (0-4, 1-3, 0-2, 3-2)
UVSE - A-Híd OSC-Újbuda 3-22

Labdarúgás, Merkantil Bank Liga NB II, 16. forduló:
Aqvital FC Csákvár-Gyirmót FC Győr 2-3 (0-2)
ZTE FC-Ceglédi VSE 1-0 (1-0)
Békéscsaba 1912 Előre-Dorogi FC 2-1 (1-1)
Kaposvári Rákóczi FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-0 (0-0)
Nyíregyháza Spartacus FC-Vác FC 1-2 (0-2)
WKW ETO FC Győr-Soroksár SC 2-0 (0-0)
BFC Siófok-Kazincbarcika 1-5 (1-3)
Vasas FC-Credobus Mosonmagyaróvár 1-1 (0-0)

Duna Aszfalt TVSE-Budafoki MTE 3-0 (2-0)
BSS Monor-Budaörs 0-2 (0-2)
Az élcsoport: 1. Gyirmót 34 pont, 2. ZTE 32, 3. Békéscsaba 31

Úszás: A százhalombattai rövidpályás úszó országos bajnokság 1. napjának győztesei:

Nők

50m gyors: Senánszky Petra (Debrecen) 25.14

800m gyors: Késely Ajna (Kőbánya SC) 8:27.85

100m hát: Ilyés Laura Vanda (Százhalombatta) 58.83

200m pillangó: Szilágyi Liliána (Bp. Honvéd) 2:05.40

100m mell: Sztankovics Anna (Miskolc) 1:06.42

100m vegyes: Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 59.48

Férfiak

50m gyors: Lobanovszkij Maxim (Győri Úszó SE) 21.46

1500m gyors: Gyurta Gergely (UTE) 14:37.29

100m hát: Milák Kristóf (Bp. Honvéd) 52.10

200m pillangó: Milák Kristóf (Bp. Honvéd) 1:52.63

100m mell: Szilágyi Csaba (Hódmezővásárhelyi SUVC)  58.15

100m vegyes: Földházi Dávid (Iron Swim) 53.40

Mixed

4x100m gyors: Győri Úszó SE 3:26.84 (Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim, Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzanna)

4x50m vegyes: Győri Úszó SE 1:42.78 (Szentes Bence, Sebestyén Dalma, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna)

Sakk: Hoang Thanh Trang másodjára is döntetlent játszott Katyerina Lagnóval a női sakkvilágbajnokság második fordulójában, így rapid partikra kényszerül a továbbjutásért.

Tenisz, női ITF torna Las Vegas: A legjobb 16 közé jutásért: Stollár Fanny (127.) - Jelica Kostova (bolgár, 214.) 6:3 6:3, ITF-torna Colina, nyolcaddöntő: Udvardy Panna (443.) - Sequel (chilei, 295.) 6:2, 6:4

Labdarúgás: Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottságának döntése értelmében nem ülhet le a kispadra az észtek elleni, jövő csütörtöki mérkőzésen Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Asztalitenisz, Austrian Open, 

Férfi egyes, selejtező, 3. forduló
Szudi Ádám–Csou Jü (kínai) 0:4 (–12, –8, –4, –3)

Férfi páros, selejtező:
Ecseki Nándor, Szudi Ádám–Friedrich, Levenko (osztrák) 3:0 (6, 2, 8)

női egyes, selejtező, 2. forduló: 

Pergel Szandra–Petrissa Solja (német) 1:4 (–7, –5, –2, 6, –5)
Póta Georgina–Peszocka (ukrán) 0:4 (–9, –9, –9, –9)

Női páros, selejtező: 
Póta, Ekholm (magyar, svéd)–Diendorfer, Kellermann (osztrák) 3:0 (3, 2, 2)
Madarász Dóra, Pergel–Bergström, Mischek (svéd, osztrák) 3:1 (9, –4, 9, 3)

vegyes páros, selejtező: 
Szudi, Pergel–Mladenovic, Ni Xia Lian (luxemburgi) 3:2 (8, –10, 3, –7, 11)