• 2024 04 29

Hibátlan az Alba

Negyedik meccsét is megnyerte az Európa Kupában a fehérvári alakulat

Ugyanitt a H csoport hazai rangadóján simán nyert a Szolnok

Három magyar csapat lépett parkettre a férfi kosárlabda Európa Kupa mai játéknapján

Az F csoportban az Alba Fehérvár az FC Porto-t látta vendégül. A két csapat első összecsapását a magyarok nyerték, így nem is lehetett más a céljuk, mint ezt megismételni. A feldobás után rögtön nyilvánvalóvá vált a portugálok máshogy tervezték, erőteljesen kezdtek. Az Alba nem is nagyon találta az ellenszerét a Porto rohamainak, a nagyszünetben 48-36 volt oda. Dzunics mesternek volt dolga a szünetben, és használt is a fejmosás. Ugyan a harmadik harmad első felében még 15 pontra növelte előnyét a vendég csapat, a harminc perc leteltével ez ötre olvadt. A folytatásban két perc alatt ez a hátrány is a múlté lett, sőt a mérkőzés utolsó két percét már 71-64-es fehérvári vezetéssel kezdték a felek. Az előny birtokában hátradőlt a házigazda, a portugálok pedig egy perc alatt hat ponntal izgalmassá tették a végjátékot. Az Alba visszanyerte lélekjelenlétét az utolsó percre és egy büntetővel megduplázta maradék, egypontos előnyét a dudaszóig. Ezzel továbbra is százszázalékos mutatóval vezeti csoportját.

Alba Fehérvár - FC Porto (portugál) 72-70 (18-21, 18-27, 17-10, 19-12)

A H csoport magyar rangadója sokkal simább eredményt hozott. A Falco visszavágásra készült ugyan a Szolnok ellen hazai pályán, de esélye sem volt erre. A 37 százalékos mezőnybeli dobási hatékonyság, a 25/4-es mutató a 3-pontos vonalon kívülről a szoros meccshez is kevés volt.

Ami a csoport állását illeti, a Szolnok 3/1-el első, a Falco 1/3-al harmadik a hátalévő két meccs előtt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 66-83 (15-23, 17-21, 16-21, 18-18)