• 2024 03 29

Úszó-vk - Két arany vasárnap

Hosszú és Verrasztó is nyert Pekingben

Verrasztó Dávid kedvenc számában, 400m vegyesen állhatott a dobogó legfelső fokára

A pekingi világkupa zárónapján a vegyes számokat a magyarok, azaz Hosszú Katinka és Verrasztó Dávid uralták. A két úszónak így összesen 2 arany és egy bronz a vasárnapi mérlege.

Elsőként Dávid ugrott vízbe toronymagas esélyesként a 400 vegyes fináléjában, ahol esélyeshez méltó úszást láthattunk tőle, azaz fokozatosan előre törve és több mint három másodperces előnnyel nyerte a döntőt (4:04.09), így a tegnapi bronz után a legfényesebb nemesfémből is gyűjtött be a kínai állomáson.

Hosszú Katinka pedig folytatta a hagyományt vegyesen, így továbbra is verhetetlen a védjegyévé vált úszásnemben, ezúttal 200-on nem talált legyőzőre és rajt-cél győzelmet aratva zsebelte be a (100 és 400 vegyes után) újabb aranyát (2:05.25), ami szám szerint 24. az idei sorozatban. 200 háton pedig sikerült a bronzérmet érő harmadik helyet megszereznie (2:04.11) az ausztrál duó, Minna Atherton és Emily Seebohm után! A Távol-keleti túra nemsokára folytatódik. hiszen hamarosan újabb állomásról, Tokióból jelentkezik a FINA Úszó Világkupa!