• 2024 03 29

0-3-ról verte a címvédőt a Volán

Hosszabbításban győzött a fehérvári alakulat a Bolzano otthonában

Az EBEL aktuális bajnokához utazott a Fehérvár AV19 a és bravúros hajrával mindkét pontot hazahozta

A magyar csapat négy legutolsó idegenbeli meccsét elvesztette mielött az osztrák jégkorong bajnokság 24. fordulójában a címvédó Bolzano-hoz utazott. A mérkőzés első harmadában úgy tűnt ez a negatív sorozat nem ma fog megszakadni, ugyanis hiába próbálkozott többször a gólszerzéssel a Volán, kétgólos vezetés birtokában korcsolyázhatott le a jégről a szünetre a házigazda. Sőt, a második húsz perc kezdete után nem sokkal az előnye három gólra nőtt. Ha jobban nem is sikerült felzárkózni a második játékrészben, legalább az első harmad végi deficitet vissza tudta állítani a vendégcsapat, miután Hári gólra váltotta a Sille lövése utáni kipattanót. Lehet ez a gól nem csak a különbségen faragott, hanem a hitet is visszaadta mert óriási lendülettel kezdték a magyarok a záró harmadot. A 13-5-ös kauralövési arány meg is hozta az eredményt. Először Erdély Csanád nyúlt bele Tikkanen lövésébe, ezzel védhetetlen gólt szerezve, majd Hári lőtte második gólját másfél perccel a vége előtt, már Carruth nélkül hat az ötre éles szögből egy buli után. Jöhetett a hosszabbítás, egészen 51 másodpercen keresztül, amikor is Stipsicz is visszalőtt egy kipattanót, eldöntve a második pont sorsát. A kétgólos Hári mellett volt még multipontos játékos, Tikkanen két, Koskiranta három gólpasszal zárta a meccset

EBEL, 24. forduló:

HC Bolzano - Fehérvár AV19 3-4 hu (2-0, 1-1, 0-2, 0-1) a magyar csapat gólszerzői: Hári 34', 59', Erdély 56', Stipsicz 61'