• 2024 04 26

Három érem az úszó-vk második napján

Mindenből egy

Hosszú mellett Verrasztó is érmes már Pekingben

A teljes érem kollekciót sikerült összegyűjtenie úszóinknak a pekingi úszó világkupa második napján. Hosszú Katinka a tegnapi remek szereplését folytatva, ma egy újabb arannyal és egy ezüsttel, még Verrasztó Dávid egy bronzzal járult hozzá a szombati medál terméshez.

400 vegyesen borítékolható volt Katinka győzelme, hiszen a döntőben az egyedüli ellenfele az óra volt, így 4:25.68-as idővel és több mint 10 másodperces előnnyel elsőként csapott célba, majd 100 háton folytatta a versenyzést és egyúttal az éremgyűjtést is, ahol igen sűrű volt a mezőny, de nagyon jól felépített úszással végül ezüstérmes (56.53) lett úgy, hogy a táv felénél még a 6.helyen fordult, de aztán jött a legendás Katinka hajrá, így egy századdal sikerült megelőznie a holland Kira Toussaint-ot. A számot a fiatal ausztrál Minna Atherton nyerte (56.49). A tegnapi 200 mell után, ma a 100 mell fináléjában is indult Hosszú és itt a nyolcadik helyen ért célba (1:09.52).

Verrasztó Dávid először 200 vegyesen állt rajthoz, ahol a 7. leggyorsabb volt (1:56.57), nemsokkal később pedig már 200 pillangón ugrott vízbe, ahol végül bronzérmet szerzett (1:54.81). Folytatás holnap a zárónappal!