• 2024 04 19

Vereségek a BL-ben, győzelem az Eurokupában

Férfi vízilabda BL - Idegenben veszített rangadót a Ferencváros és a Szolnok

A Ferencváros és a Szolnok is idegenbeli rangadón kapott ki szerdán a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában: a zöld-fehérek a nyolcszoros győztes Pro Recco, a Tisza-partiak pedig a Jug Dubrovnik otthonában szenvedtek vereséget. z Euro Kupában viszont az OSC Spanyolországban játszott döntetlent.

Olaszországban az A csoport három százszázalékos csapatából kettő találkozott egymással, a magyar bajnok Ferencváros sokáig fej fej mellett haladt az előző kiírásban második sztárcsapattal, amely a negyedik negyedben fordította végül a maga javára az összecsapást (9-6).
A Szolnok a 2017-es döntő "visszavágóján" kevesebb mint négy perc után már kétgólos hátrányban volt Dubrovnikban, de Zalánki Gergő vezetésével a harmadik negyedben már vezetett, és egygólos előnnyel kezdte a záró felvonást. A hajrában ott is a rivális volt a jobb, így a Szolnok második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a BL főtábláján (8-7).
A Ferencváros december 5-én a százszázalékos Barcelonetát fogadja, a Szolnok a Spandau Berlin vendége lesz.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:
A csoport:
Pro Recco (olasz) - FTC-Telekom Waterpolo 9-6 (1-2, 2-1, 3-2, 3-1)
a magyar csapat gólszerzői: Vámos, Jansik Sz. 2-2, Mezei, Younger

kedden játszották:
ZF-Eger - Steaua Bucuresti (román) 13-9 (2-1, 3-3, 5-1, 3-4)

B csoport:
Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 8-7 (3-1, 1-3, 2-3, 2-0)

a magyar csapat gólszerzői: Zalánki 3, Bátori 2, Prlainovic, Aleksic 1-1

Az OSC 9-9-es döntetlent játszott idegenben a spanyol CN Terrasa együttesével a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjének szerdai első felvonásán. A hazaiak öt másodperccel a vége előtt egyenlítettek, a magyar csapat legjobbja a háromgólos Hárai Balázs volt.
    A visszavágót december 5-én rendezik.

Eurokupa, negyeddöntő, első mérkőzés:
CN Terrasa (spanyol) - A-Híd OSC Újbuda 9-9 (2-1, 0-2, 3-3, 4-3)

a magyar csapat gólszerzői: Hárai 3, Salamon, Brguljan 2-2, Erdélyi, Randelovic 1-1