• 2019 12 06

Eredménymaraton 5.

A nap eredményei egy helyen

Kézilabda Bajnokok Ligájától a röplabda Extraligáig, ez történt vasárnap...

Labdarúgás, Nemzetek Ligája:

Magyarország-Finnország 2-0, Görögország-Észtország 0-1

Kézilabda, Férfi Bajnokok Ligája,

csoportkör, 8. forduló, B csoport: MOL-Pick Szeged - Skjern HB (dán) 33-33 (14-15)

férfi EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés: 

Grundfos Tatabánya KC - OCI-LIONS (holland) 31-18 (14-9)

Baník Karviná (cseh)-Balatonfüredi KSE 33-34 (16-20)

EHF Kupa, női selejtező, 3. forduló, visszavágó: 

Siófok KC-Lada Toljatti (orosz) 37-26 (18-12), továbbjutott: a Siófok 63-56-os összesítéssel.

Storhamar HE (norvég)-Érd HC 32-27 (15-12), továbbjutott: a Storhamar 60-56-os összesítéssel.

Super Amara Bera Bera (spanyol)-Dunaújvárosi Kohász KA 22-23 (11-10), továbbjutott: a Bera Bera, 48-41-es összesítéssel.

Női NB I: 

MTK Budapest - GVM Europe-Vác 24-25 (12-13)

Jégkorong, Tipsport Liga:
MAC Újbuda-HC Nové Zámky (szlovák) 4-3 (2-1, 1-0, 1-2)
HK Nitra (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Erste Liga:

Fehérvári Titánok-Sport Club Csíkszereda (román) 2-4 (0-1, 0-1, 2-2)
Gyergyói HK (román)-UTE 6-2 (3-1, 2-0, 1-1)
Corona Brasov (román)-Hokiklub Budapest 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)                                                                                                                                                  DEAC - Schiller-Vasas HC 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

Kosárlabda, férfi NB I: 

Alba Fehérvár-Szolnoki Olaj KK 63-73 (15-20, 22-20, 14-10, 12-23)

Röplabda, női Extraliga: 

Swietelsky-Békéscsabai RSE - Jászberény VT 3-1 (-22, 17, 22, 9)
Vasas Óbuda-Fatum Nyíregyháza 3-1 (22, 26, -23, 18)

Férfi NB I: 

A csoport:
MÁV Előre SC-SZESE Győr 3-0 (19, 13, 23)
B csoport:
DEAC-Fino Kaposvár SE 0-3 (-19, -23, -20)

Vízilabda, férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó:
A-Híd OSC-Újbuda - Szolnoki Dózsa 7-7 (3-1, 1-3, 2-2, 1-1)
Továbbjutott: az OSC-Újbuda 19-11-es gólkülönbséggel.

Autósport: Michelisz Norbert harmadik helyen végzett a túraautó-világkupa (WTCR) makaói harmadik futamán. Az összetettben Michelisz a 4., Nagy Dániel a 20., Nagy Norbert a 24., míg Szabó Zsolt a 29. helyet szerezte meg.

Vívás: Ötödik helyen végzett vasárnap a magyar válogatott a férfi kardozók algíri világkupaversenyén.

Súlyemelő, országos bajnokság, a győztesek:

férfiak:
85 kg: Kmegy Máté (Kecskeméti TE) 313 kg (szakítás 140 kg, lökés 173 kg)
94 kg: Vaspöri Gábor (Kecskeméti TE) 322 (145, 177)
105 kg: Gyurkovics Ferenc (Pécsi SE) 343 (160, 183)
plusz 105 kg: Nagy Péter (Szegedi LSK) 385 (175, 210)
nők:
75 kg: Szuromi Tímea (BKV Előre) 199 (90, 109)
90 kg: Bazsó Bianka (Haladás VSE) 193 (85, 108)
plusz 90 kg: Magát Krisztina (Testvériség SE) 205 (90, 115)

Torna, mesterfokú országos bajnokság, szerenkénti döntők, 2. nap:

férfiak:
ugrás:
1. Boncsér Krisztián (FTC-Telekom) 13.600 pont
2. Földes Márton (BHSE) 13.100
3. Kardos Botond (Győri AC) 12.950
korlát:
1. Kardos Botond (Győri AC) 13.800
2. Vecsernyés Dávid (BHSE) 13.300
3. Babos Ádám (FTC-Telekom) 13.000

nők:
gerenda:
1. Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 13.550
2. Makra Noémi (TC Békéscsaba) 13.000
3. Fehér Nóra (Győri AC) 12.850
talaj:
1. Böczögő Dorina (MTK Budapest) 13.000
2. Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 12.750
3. Székely Zója (Postás SE) 12.350

Ökölvívás: A +81 kilogrammos kategóriában szereplő Juhász Adrienn a nyolcaddöntőben kikapott és kiesett az Újdelhiben zajló női világbajnokságon.