• 2019 12 06

Eredménymaraton 4.

A legfontosabb szombati végeredmények

Nézzük sorra mi történt ma a magyar sportéletben

Kézilabda, Bajnokok Ligája: 

férfi csoportkör, 8. forduló, A csoport: Telekom Veszprém-IFK Kristianstad (svéd) 36-27 (20-14)

Női csoportkör, 6. (utolsó) forduló, C csoport: Győri Audi ETO KC-Podravka Koprivnica (horvát) 37-17 (17-9)

D csoport: Vipers Kristiansand (norvég) - FTC-Rail Cargo Hungaria 35-27 (18-14)

Női NB I: EUbility Group-Békéscsaba - Eszterházy SC 28-29 (15-18)
              Alba Fehérvár KC-DVSC Schaeffler 30-26 (16-13)

Úszás: Hosszú Katinka 200 méter vegyesen győzött az úszó világkupa-sorozat utolsó, szingapúri rövidpályás állomásának harmadik, befejező napján. Verrasztó Dávid 400 vegyesen harmadik lett. Hoszú Katinka összetettben a második helyet szerezte meg a svéd Sarah Sjöström mögött.

Kosárlabda, Női Európa-bajnoki selejtező: 

C csoport, 5. forduló: Albánia-Magyarország 27-139 (11-28, 8-31, 2-41, 6-39)
A magyar csapat legjobb dobói: Határ 21, Fegyverneky 21, Raksányi 20, Goree 17, Nagy 12, Varga 11, Dubei 10

Férfi NB I: 

JP Auto-JKSE - Sopron KC 83-74 (24-11, 15-19, 21-20, 9-19, 14-5)
Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 93-84 (21-17, 25-27, 27-17, 19-23)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Pécsi VSK-VEOLIA 68-53 (15-12, 15-5, 21-18, 17-18)
Serco-TF-BP - KTE-Duna Aszfalt 64-86 (15-29, 16-15, 20-24, 13-18)

Jégkorong, EBEL: Fehérvár AV19-Dornbirn Bulldogs (osztrák) 3-2 (0-0, 0-2, 3-0)

Vízilabda, Férfi Magyar Kupa: 

negyeddöntő, visszavágó:
RacioNet-Honvéd - BVSC-Zugló 5-11 (1-4, 1-1, 2-2, 1-4), Tj.: BVSC-Zugló, kettős győzelemmel
PannErgy-Miskolci VLC - Debrecen VSE 14-5 (1-1, 3-1, 6-2, 4-1), Tj.: PannErgy-Miskolci VLC, kettős győzelemmel
FTC-Telekom Waterpolo - ZF-Eger 15-8 (4-2, 5-2, 3-4, 3-0), Tj.: FTC kettős győzelemmel

első mérkőzés:
Szolnoki Dózsa - A-Híd OSC Újbuda 4-12 (0-4, 2-2, 1-4, 1-2)

Röplabda, férfi NB I: 

A csoport:
PTE-PEAC - LV Sport Pénzügyőr SE 0-3 (-12, -11, -22)
B csoport:
Sümegi RE-Kecskeméti RC 1-3 (26, -19, -19, -15)
Szolnoki RK-Fino Kaposvár SE 0-3 (-22, -14, -13)

Súlyemelés, országos bajnokság, a szombati győztesek: 

férfiak:
56 kg: Koncz Kristóf (Győri AC) 181 kg (szakítás 83 kg, lökés 98 kg)
62 kg: Orsós Richárd (Tamási Koppány SE) 220 (98, 122)
69 kg: Nagy Noel (Kecskeméti TE) 252 (115, 137)
77 kg: Kusai Kristóf (FISZEJ SE) 260 (120, 140)
nők:
48 kg: Ratatics Tímea (BKV Előre) 110 (45, 65)
53 kg: Árva Cintia (Kecskeméti TE) 149 (66, 83)
58 kg: Varga Virág (Oroszlányi VSE) 150 (66, 84)
63 kg: Breitner Vivien (Oroszlányi VSE) 146 (66, 80)
69 kg: Jung Beáta (Kecskeméti TE) 192 (90, 102)

Fogathajtás: Dobrovitz József harmadik lett szombaton a négyesfogathajtók stuttgarti világkupaversenyén.

Curling, Európa-bajnokság: B divízió, nők: Törökország-Magyarország 7-4. 

Torna, mesterfokú országos bajnokság,
szerenkénti döntők, 1. nap, eredmények: 
férfiak:
-------
talaj:
1. Boncsér Krisztián (FTC-Telekom) 14,000 pont
2. Kardos Botond (Győri AC) 13,900
3. Földes Márton (BHSE) 12,700
lólengés:
1. Kardos 13,200 pont
2. Mészáros Krisztofer (Győri AC) 12,500
3. Vecsernyés Dávid (BHSE) 12,200
gyűrű:
1. Kardos 12,500 pont
2. Mészáros 12,100
3. Kiss Balázs (BHSE) 12,000
nők:
---
ugrás:
1. Böczögő Dorina (MTK Budapest) 13,350 pont
2. Péter Sára (Postás SE) 13,275
3. Bácskay Csenge (Postás SE) 13,175
felemáskorlát:
1. Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 13,550 pont
2. Székely Zója (Postás SE) 13,500
3. Fehér Nóra (Győri AC) 13,400