• 2024 04 25

112 pontos győzelem Tiranában

A női kosárlabda válogatott biztosan győzött Albánia ellen

Az Eb-selejtező sorozat utolsó előtti mérkőzését sikerrel vette a magyar női kosárlabda válogatott, amely kiütéses győzelmet aratott Albánia ellen idegenben, azaz még minden esélye megvan a kvalifikációra.

A kötelező győzelem néha a legnehezebb, de ezzel most nem volt gondja Székely Norbert gárdájának. Az alaphelyzet rendkívül egyszerű. A válogatott eddigi egyetlen vereségét az oroszok ellen hazai pályán szenvedte el. A 71-64-es kudarc azt jelenti, hogy idegenben nyolc ponttal kéne nyerni a szbornaja ellen, hogy meg lehessen a csoport első helye, ami a biztos Eb kijutást érne, azonban erre talán kevesebb az esély, azonban... a nyolcból hat csoportmásodik is ott lesz az Eb-n, amire több, mint reális esély mutatkozik. De ehhez persze nyerni kellett az albánok ellen.

Az albán szurkolók szívét mindenestre nem dobogtatta meg ez a meccs. Kis túlzással többen voltak a pályán és környékén, mint a nézőtéren. De lehet, hogy az albán szurkolók csak megérezték mi fog történni ebben a negyven percben a parketten. Öt perc elteltével ugyanis már 0-15 állt az eredményjelzőn.

A hazaiak első pontjaira hat percet kellett várni, azonban az első negyed végén 28-11-re vezetett a magyar csapat. A szünetre pedig 59-17-es magyar vezetésnél vonultak a csapatok.

Innen nehéz lenne komoly szakmai érveket felsorakoztatni a mérkőzés mellett, azonban a magyar női csapat nemcsak edzeni akart egyet, hanem egy önbizalomnövelő győzelmet aratni. A harmadik negyedet 41-2-re nyerte a gárda, a záró felvonásnak 100-21-nél kezdtek neki a csapatok. A végeredmény pedig 27-139 lett. A magyar válogatott nagy győzelme egy nagy lépés a kontinenstorna felé. A csoport másik mérkőzésén Oroszország 79-77-re legyőzte Litvániát idegenben.

Albánia - Magyarország 27-139 (11-28, 8-31, 2-41, 6-39)

Európa-bajnoki selejtező
Magyarország: Fegyverneky 21/12, Dubei 10/3, Raksányi 20/12, Goree 17/3, Határ 21. Csere: Gereben 6, Barnai 8, Studer 2, Lelik 6/6, Nagy 12/6, Hegedűs-Őri 5/3.