• 2024 03 29

Háromból három győzelem a magyar mérleg

Két magyar továbbjutó a kosárlabda Európa Kupában

Két magyar együttes már továbbjutó volt a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulója előtt. Ennek szellemében mind a három szerdai magyar résztvevő győzött. Igaz a Falco már így sem juthatott tovább.

A továbbjutását már korábban bebiztosító Alba Fehérvár rosszul kezdett a bolgár Rilszki Szportiszt otthonában a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörének ötödik fordulójában, azonban az elvesztett első negyed után, az félidőben már kilenc ponttal vezetett a magyar együttes, amely végül 21 pontos idegenbeli győzelmet aratott. Így öt meccsből öt győzelemmel, azaz hibátlanul áll a fehérvári gárda. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a fehérvári Allerik Freeman volt 27 ponttal.

"Megérdemelt győzelmet arattunk. Pedig gyengén kezdtünk, az elején semmi sem sikerült, aztán rendeztük a sorokat, főleg a védekezésünket tettük rendbe. A támadások befejezésében is nagyot javultunk, megtaláltuk a jó megoldásokat, eredményesen fejeztük be akcióinkat. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, örülök az újabb sikernek" – nyilatkozta a mérkőzés után Dzunic Branislav az Alba Fehér vezetőedzője.

A Szolnoki Olaj szintén továbbjutó volt már az ötödik forduló előtt, akárcsak a vendég olasz Sassari gárdája. Azonban a piros-feketék így sem tartalékoltak és végül  13 ponttal, 87-74-re nyertek. Dragan Alekszics vezetőedző együttese így 4/1-esre javította mérlegét, a csapat legjobbja a 23 pontos Vojvoda Dávid lett.

A szombathelyiek már kiestek, de ezúttal győztek, méghozzá 95-84-re az angol Leicester Riders vendégeként.  Gasper Okorn vezetőedző együttese a két már búcsúzott csapat csatáján második sikerét aratta. Ahogy októberben, ezúttal is a Leicester volt a szenvedő fél. A csapat legjobb dobója Stefan Balmazovic volt 28 ponttal.

Férfi Európa Kupa, 5. forduló, eredmények:
F csoport:
Rilszki Szportiszt (bolgár)-Alba Fehérvár 83-104 (18-17, 24-34, 20-27, 21-26)

H csoport:
Szolnoki Olaj-Sassari (olasz) 87-74 (23-22, 16-15, 25-15, 23-22)

H csoport:
Leicester Riders (angol) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84-95 (31-27, 24-22, 13-22, 16-24)