• 2020 05 28

Eredménymaraton

A nap eredményei egy helyen

Nézzük sorra mi történt ma a magyar sportéletben

Liu Shaolin Sándor győzött a Salt Lake City-ben zajló short track vk-n 1000m-en

Márton Anna aranyérmet szerzett a női kardozók világkupa sorozatának orléan-i, szezonnyitó versenyén

Vízilabda, Európai Szuperkupa, nők: Kinef Kirihi (orosz) - Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 11-11 (2-2, 3-1, 5-4, 1-4) – ötméteresekkel 2-4 Kupagyőztes a Dunaújváros!

Labdarúgás, OTP Bank Liga: DVTK - DVSC 1-0Kisvárda Master Good - Újpest FC 1-4, MTK Budapest - Puskás Akadémia FC 3-2, Paks FC - Budapest Honvéd 0-0, Szombathelyi Haladás – FTC 1-0

Kézilabda, Bajnokok Ligája, férfiak: Kristianstad (svéd) - Telekom Veszprém 32-29, nők: Ljubljana (szlovén) - Audi ETO Győr 23-32, EHF Kupa, nők: Togliatti (orosz) - Siófok KC 30-26, Dunaújváros - Bera Bera (spanyol) 18-26, Érd KC - Storhamar (norvég) 29-28, férfi NB1: Csurgói KK - Balatonfüredi KSE 26-20, Sport36 Komló - CYEB Budakalász 34-24

Gercsák Szabina bronzérmet nyert a taskent-i cselgáncs GP-n, Ungvári Attila ugyanitt ötödik

Jégkorong, EIHC-torna: Magyarország - Olaszország 7-1, ezzel a mieink másodikak a tornán

Kosárlabda, férfi NB1: Szolnoki Olaj - DEAC 99-75, Kaposvár - Zalakerámia ZTE 84-69, Egis Körmend - TF Budapest 123-60, Sopron KC - Atomerőmű SE 77-67, JP-Autó Jászberényi KSE - Kecskemét TE-Duna Aszfalt 81-63, női NB1: ELTE BEAC-Újbuda - Aluinvent DVTK Miskolc 81-121, Atomerőmű KSC Szekszárd - CMB CARGO UNI Győr 68-64, MTK Budapest - PINKK-Pécs 68-65, NKE-Csata - Euroleasing Sopron Basket 58-104  

Súlyemelő vb: Nagy Péter tizedik lett összetetben a türkmenisztáni olimpiai kvalifikációs világbajnokságon

Rövidpályás úszó ob, a 4. nap bajnokai

Férfiak

200m gyors: Milák Kristóf (Bp. Honvéd) 1:44.62

800m gyors: Gyurta Gergely (UTE) 7:39.56 – új országos csúcs

50m hát: Milák Kristóf (Bp. Honvéd) 23.49 – új országos csúcs

100m pillangó: Milák Kristóf (Bp. Honvéd) 50.38

50m mell: Szilágyi Csaba (Hódmezővásárhelyi SUVC) 26.79

4x50m gyors: Győri Úszó SE 1:26.58 (Lobanovszkij Maxim, Gyárfás Bence, Takács Krisztián, Keresztes Mátyás)

4x100m vegyes: BVSC-Zugló 3:30.91 – új országos csúcs (Bohus Richárd, Kovács Gábor, Bernek Péter, Kozma Dominik)

Nők

200m gyors: Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 1:56.65

1500m gyors: Juhász Adél (Bácsvíz-Kecskemét) 16:17.86

100m pillangó: Szilágyi Liliána (Bp. Honvéd) 57.89

50m hát: Ilyés Laura Vanda (Százhalombatta) 27.87

50m mell: Sztankovics Anna (Miskolci VSI) 30.59 – új országos csúcs

4x50m gyors: Győri Úszó SE 1:41.60 (Jakabos Zsuzsanna, Safrankó Sára, Gyurinovics Fanni, Pózvai Kiara)

4x100m vegyes: Győri Úszó SE 4:04.92 (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Ollé Mónika, Jakabos Zsuzsanna)

 

A pontverseny élcsoportja

1. Győri Úszó SE 5295

2. BVSC-Zugló 3345

3. Egri Úszó Klub 3235

4. Kőbánya SC 2070

5. Hódmezővásárhely 1150

6. Budapesti Honvéd 1105