• 2024 04 29

Pozitív mérleg

Kosárlabda klubcsapataink az Európa kupában

Míg az Alba begyűjtött egy skalpot, a Falco nagy verésbe szaladt bele a magyar-olasz párharcban

A Kosárlabda Európa Kupa aktuális fordulójában felemásan szerepeltek klubcsapataink.

Az Alba Fehérvár kedden lépett pályára az F csoportban, az olasz Varese csapatát vendégül látva, és megőrizte veretlenségét a második számú európai kupasorozatban. A fehérváriak sikerüket a koncentrált második félidőnek és a kiegyensúlyozott csapatjátéknak köszönhették. A csapat öt játékosa szerzett tíz pontnál többet a mérkőzésen hozzásegítve csapatát harmadik győzelméhez, mellyel az Alba Fehérvár vezeti csoportját.

Alba Fehérvár - Pallacanestro Varese (olasz) 85-77 (19-19, 16-18, 22-18, 28-22)

Ma a Szolnok az angol Leicester csapatát fogadta és meglehetősen dekoncentrált, pontatlan játékkal aratott hárompontos győzelmet, többek között a vendégek 17 eladott labdájának köszönhetően, a győzelem tényén kívül más pozitívumot nem hagyva szurkolóiban. A Falco még annyit sem, amikor a H csoport másik mérkőzésén Olaszországban vendégeskedett a Sassari csapatánál. A ellenfelénél kétszer annyi eladott labda és a 40%-os mezőnyhatékonyság 35 pontos vereséghez vezetett. Mindemellett a két amerikai Reddic és Briunsma 18 illetve 24 pontja kiemelendő a csapatból.

Szolnoki Olaj KK - Leicester Raiders (angol) 82-79 (17-8, 20-26, 22-13, 23-32)

Dinamo Sassari (olasz) - Falco-Vulcano Szombathely 101-69 (21-19, 22-12, 28-17, 33-21)

A szolnokiak 2 győzelemmel és egy vereséggel másodikak, a vasiak 1/2-vel harmadikak a csoportban

A nőknél az UNI Győr és a DVTK egyaránt idegenben szerepelt. Az előbbi spanyol riválisától szevedett tizenkét pontos vereséget, köszönhetően a nagyon elrontott páratlan negyedeknek. A harmadik negyedben dobott mindössze hat pont után kevésnek bizonyult a záró játékrészben termelt 23. A görög Spanou volt a magyar csapat legeredményesebb tagja a maga 20 pontjával.

Lointek Gernika Bizkaia (spanyol) - CMB Cargo UNI Győr 79-67 (29-17, 19-21, 16-6, 15-23)

A Nantes csapata kevesbé szerencsés vendéglátóként szenvedte el a DVTK vendégszereplését. A nem kevés 87 dobott pontja ellenére kétszámjegyű hazai vereségbe szaladt bele. A mieinknél a kezdőötös hozta a meccset 86 pontot szerezve a 97-ből, ebből Walker-Kimbrough 25-öt!!

Nantes Reze - DVTK 87-97 (16-23, 27-22, 23-31, 21-21)

A győriek egy győzelemmel és egy vereséggel állnak a csoportjuk második helyén, míg a DVTK 2 győzelemmel vezet a G jelű négyesben.