• 2024 03 28

Nyolcgólos győzelem idegenben

Olaszország - Magyarország 22-30

A vártnak megfelelően simán győzött a magyar férfi kézilabda válogatott az EB-selejtező sorozat második mérkőzésén

Padovában látta vendégül Olaszország nemzeti válogatottja a mieinket a 2020-as kézilbda EB selejtezőinek második állomásán. Eddig a két csapat minden találkozóját a magyarok nyerték, és a mostani összecsapás esélyese is a vendégcsapat volt.

A mérkőzés eszerint alakult, a házigazdák a nyolcadik percig tudták tartani a lépést a mieinkkel. Ekkor 7-7 volt az állás. A folytatásban folyamatosan nőtt válogatottunk előnye, a félidő végére megnyugtató, ötpontos vezetésre szert téve (10-15) vonulhattott pihenőre csapatunk.

A második félidő olasz rohamokkal kezdődött, kettő gólra meg is közelítették mieinket a kékek(15-17), de ennél többre nem futotta erejükből. A magyar válogatott Balogh és Hornyák vezérletével (mindketten 6 gólt dobtak) 30-22-es győzelmet aratott.

A csoport másik mérkőzésén: Szlovákia - Oroszország 21-22

Két forduló után két győzelemmel állunk a csoport élén a oroszok előtt, akikkel a következő két fordulóban találkozunk jövő áprilisban.