Németország ellen fejezte be az idei elitvilágbajnokság csoportküzdelmeit a magyar női jégkorong válogatott Ceske Budejovice-ben.
Volt miért revansot venni a németeken, hiszen ők ütötték el a mieinket a jövő évi milano-cortina-i téli olimpián való szerepléstől. Hiába lenne azonban elégé motiváló a magyar csapat számára Németország legyőzése, egyelőre az első gólunk megszerzése is várat magára a világbajnokságon. Az volt a helyzet ugyanis a mérkőzés előtt, hogy a mieinknek Kreisz Emma meg nem adott "fejesgólja" kivételével, nem sikerült még az ellenfél kapujába találni a vb-n, Svédország ellen 0-2, Japán ellen 0-2, és Norvégia ellen 0-3 volt a mérleg.
Amit az első három mérkőzés utáni tabelláról le lehetett olvasni nem mutatta meg, hogy hiába a három vereség, a magyar válogatott egy másodpercig sem játszott alárendelt szerepet riválisaihoz képest az eslő három csoportmérkőzésen, sőt. Egyedül sajnos a legfontosabb mutatóban múlta mélyen alul önmagát és a riválisokat is a magyar gárda, a gólszerzésben.
És ez sajnos az utolsó meccsen sem alakult másképp.
Kiegyenlített első harmadot játszottak a felek, kevés helyzet alakult ki a két kapu előtt. Sajnos a lövések utáni kippattanók megszerzésekor az eddigi gyámoltalanságot mutatták a mieink, pedig elég bizonytalan volt ahhoz a német kapus, hogy legyen keresnivalónk az ilyen szituációkban. Főleg 5 a 3 ellen a harmad közepéhez érve. A mérkőzés számunkra legelőnyösebb szakaszában nem járattuk a korongot kellően, nem alakultak ki lövőhelyzetek, így érdemi próbálkozás nélkül zárult az előny. A teljes létszámú játékkal nem volt gond, ahogy az egész torna során sem, de a német lövések veszélyesebbek voltak. 5-5-ös döntetlen volt a kapuralövési arány az első harmad statisztikájában.
A második húsz perc egy áthúzódó kiállítás kibekkelésével kezdődött, a magyar csapat tartotta a három és fél meccs óta fennálló gólnélküliséget hátrányban. Ám ez megszakadt a következő kiállítás során a mérkőzés felénél. Nix távoli lövése utáni kipattanóért nem kellett megküzdenie Hadraschek-nek. A gólképtelenséget okozó "rontás" a 37. percben került le a lányokról. Seregély kapott remek átadást Mayertől a támadó kéken, visszafordulva Kreiszhez passzolt, aki a kaput megkerülve lőtt kötényben a német kapuba. Magyar gól 216 perc után a világbajnokságon.
A záró harmad elején nagy esélyt kaptunk hogy megszerezzük a vezetést, ám újabb emberelőnyt herdáltunk el lövés nélkül. Bezzeg a németek. Kettő az egyben megugrott a rivális, Németh Bernadett szabálytalankodott, újabb két perc, és a második hátrányban kapott gól. 16 másodperc kellett Jobst-Smith-nek hogy kihasználja a fórt. Kezdett egyoldalúvá válni a játék képe, miután elúszni látszott a mérkőzés; a fehérmezesek 9 alkalommal találták el a kapuk két harmad alatt, a harmadikban kevesebb mint kilenc alatt tízig jutottak. Nem volt meglepő, hogy jött is a harmadik góljuk. Közvetlen közelről emelt Németh válla felett Kluge a kapunkba. A végén lehozta kapusát a magyar válogatott, és ahogy a japánok majd a norvégok, úgy a németek is egy üreskapus góllal alakították ki a végeredményt ellenünk, ami jelen esetben 1-4 lett. Így a magyar csapat a torna legrosszabb harmadával búcsúzott a legjobb tíz jégkorong nemzet mezőnyétől.
A mieink négy vereséggel zárták az A-csoportos világbajnokságot, és az utolsó helyen végeztek, jövőre pedig a divízió 1/A-ban szerepelhetnek.
Összességében elmondható azonban, hogy a mieink tudásához és az utolsó húsz perc előtti 220-ban mutatott játékához képest méltatlan az 1-11-es gólkülönbség, és a négy vereség. Ezt folytatva és a kapuralövés minőségén javítva legközelebb, nem kell izgulnia a bentmaradás miatt a magyar valogatottnak.

(Fotó: MJSZ)
A keret:
Kapusok: Németh Anikó (Kárpáti Farkasok), Révész Zsuzsa (NAHA, amerikai), Takács Noémi Zoé (MAC Budapest)
Hátvédek: Baker Taylor (Brynas, svéd), Hajdu Lili (BJA), Haraszt Lorina (IOGJA), Kiss-Simon Franciska (HKB), Lippai Isabel (MAC Budapest), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (Almati, kazah), Odnoga Lotti (SDE, svéd),
Csatárok: Báhiczki-Tóth Boglárka (Purcell, kanadai), Dabasi Réka (HKB), Garát-Gasparics Fanni (Brynas, svéd), Hiezl Réka Effi (Vasas), Horváth Imola (Södertalje, svéd), Huszák Alexandra (MAC Budapest), Jókai-Szilágyi Kinga (Sabres, osztrák), Kreisz Emma (University of Minnesota, amerikai), Leidt Madie (HKB), Metzler Regina (Mercyhurst University, amerikai), Pázmándi Zsófia (Lindenwood University, amerikai), Polónyi Petra (OHA, kanadai), Seregély Míra (University of Maine, amerikai), Weiler Krisztina (OHA, kanadai),
Stáb
Pat Cortina szövetségi kapitány, Delaney Collins másodedző, Kis András másodedző, Pillók Martin másodedző, Budai Krisztián kapusedző, Gallyas Gabriella erőnléti edző, Dénes-Nagy Veronika rehabilitációs edző, Falvi Zsófia masszőr, Jasó Judit csapatvezető, Tornyi Gábor felszerelés-menedzser, Speier Kálmán felszerelés-menedzser, Dr. Módy Tóbiás csapatorvos, Kaposi Dávid média
A magyar női válogatott programja, az A-csoportos világbajnokságon:
Április 10., 15.00 Svédország-Magyarország 2-0
Április 11., 11.00 Magyarország-Japán 0-2
Április 13., 11.00 Magyarország-Norvégia 0-3
Április 14., 11.00 Németország-Magyarország