A megállapodást Gyulay Zsolt, a MOB, Szabó László, az MPB és Szalay-Berzeviczy Attila, a BOM elnöke írta alá az alapítvány csütörtöki kuratóriumi ülésén, amelyet a MOB elnöki tárgyalójában tartottak. Az immár nyolc éve tartó együttműködés értelmében az anyagi hozzájáruláson túl a MOB és az MPB elnöke továbbra is tagja lesz a BOM Alapítvány kuratóriumának, míg a felügyelő bizottságba bekerül Antal Dénes, a MOB ügyvezető igazgatója és Urr Anita, az MPB főtitkára. A civil szervezet sportszakmai bizottságának munkáját pedig a jövőben a MOB részéről Fábián László főtitkár, míg az MPB-től Oberfrank Mária sportszakmai igazgató erősíti.
"A MOB kötelességének érzi, hogy stratégiai partnerként folytassa a megkezdett munkát. Nálunk a sportoló az első és fontosnak tartjuk, hogy versenyzőinknek ne csak az olimpiai felkészülése legyen zavartalan, hanem mellette a felsőfokú tanulmányaikat is folytatni tudják. Így ugyanis nemcsak a sportban van esélyük a sikerre, hanem a pályafutásuk befejezése után az életbe kilépve is" - fogalmazott Gyulay Zsolt.
Szabó László köszönetet mondott azért, hogy a parasportolók is kiemelt figyelmet kapnak az ösztöndíjprogramban, egyúttal kiemelte: a globális verseny egyre erősebb a parasportban, ezért a támogatás is fontosabb, mint valaha.
"Nem tudok nagyobb szakmai elismerést elképzelni annál, mint amikor a magyar sport két csúcsszervezete nyolcévnyi közös munka után úgy dönt, hogy folytassuk. A következő években is arra fogunk együtt törekedni, hogy az alapítvány jelszavát, a +tanulj, sportolj, írj történelmet+ minél több tehetséges magyar fiatal érezze saját magáénak, hogy aztán egyszerre válassza az élsportot és a felsőfokú tanulmányokat egy sikeresebb és versenyképesebb Magyarországért" - jelentette ki Szalay-Berzeviczy Attila.

(Fotó: MOB)
Az idén húszéves BOM Alapítvány tájékoztatása szerint 12. alkalommal hirdette meg programját, amelyre ezúttal rekordot jelentő 175 pályázat érkezett. Az alapítvány olyan olimpiai vagy paralimpiai kerettagok jelentkezését várta, akik önköltséges képzésben vagy állami ösztöndíjasként folytatnak felsőfokú tanulmányokat élsportolói karrierjük mellett. A benyújtott jelentkezéseket az előző évek gyakorlatához hasonlóan a kuratóriumi tagok értékelték, és végül harminc olyan fiatal tehetség számára ítéltek oda támogatást, akik már bizonyítottak olimpián, paralimpián, világ- vagy Európa-bajnokságon.
A MOB első és a Magyar Tudományos Akadémia leghosszabb ideig regnáló elnökéről elnevezett Berzeviczy Albert ösztöndíjprogram indulása óta már több mint kétszáz BOM Alapítvány által támogatott sportoló vehette át a diplomáját, jelenleg pedig 62 élsportolónak finanszírozza a tanulmányait. A BOM ösztöndíjasok jogosultak arra is, hogy az anyagi támogatáson túl részt vegyenek a BOM Alapítvány és a Menedzserek Országos Szövetsége által életre hívott mentorprogramban, amely segítséget nyújt a sportkarrier utáni civil életbe és a munkaerőpiacra való sikeres kilépésben.
Az idei ösztöndíjasok névsora:
Battai Sugár Katinka (vívás), Berkes Gergő (paraboccia), Dobó Zsombor (atlétika), Fábián Sára (sportlövészet), Hajdú Kata (vízilabda), Harsányi Mátyás (úszás), Horváth Karolina (triatlon), Hotz Csenge (paraúszás), Józsa Levente (tekvondó), Kiss Ágnes (kajak-kenu), Kiss Balázs (torna), Koleszár Mihály (öttusa), Kriza Anna (cselgáncs), Kropkó Márta (triatlon), Leinweber Olivér (vízilabda), Losonczi Dávid (birkózás), Márton Gréta (kézilabda), Miszlai Mira (úszás), Nagy Bernadett (birkózás), Nagy Dávid Martin (vívás), Pap Marina Bianka (paraúszás), Patyi-Kónya Zsófia (rövidpályás gyorskorcsolya), Rabb Krisztián (vívás), Rendessy Eszter (kajak-kenu), Szabó Alexandra (paraboccia), Székely Zója (torna), Tóth Zita (alpesi sí), Varga Ádám (kajak-kenu), Vindics-Tóth Lili (atlétika), Zemán Zóra Zoé (öttusa)